دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ). جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
Warning Component => SEARCH | LIST
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

قیمت طلا در آستانه تعطیلات روز استقلال آمریکا با کاهش روبرو شد

سایت طلا : قیمت طلا در بازارهای جهانی در آغاز مبادلات امروز دوشنبه و در آستانه تعطیلات روز استقلال آمریکا با کاهش همراه شده است.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

از اینستاگردی سایت طلا دیدن فرمایید. آخرین مدل ها و مصنوعات طلا و جواهر

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، قیمت هر اونس طلا که در آغاز مبادلات امروز دوشنبه ابتدا به 1241 دلار رسیده بود، تا زمان انتشار این خبر با اندکی کاهش روبرو شده و به 1238 دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش قیمت جهانی طلا در ماه ژوئن نیز با افت 2 درصدی روبرو شد که این نخستین بار از ابتدای سال 2017 میلادی بوده که قیمت این فلز گرانبها با کاهش ماهانه همراه شده است.

این در شرایطی است که شاخص ارزش دلار آمریکا به پایین ترین سطح خود در 9 ماه اخیر رسیده و این مساله نیز موجب افزایش قیمت طلا نشده است.

گمانه زنی های مربوط به اتخاذ سیاست های سختگیرانه پولی از سوی بانک های مرکزی بزرگ جهان تاثیر زیادی بر کاهش ارزش دلار در برابر یورو و پوند و ین ژاپن داشته است.

بانک های مرکزی اروپا، کانادا و انگلیس احتمالا قصد دارند تا پایان امسال نرخ بهره را افزایش دهند.

این گزارش افزود: میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با 0.4 درصد کاهش به کمتر از 852 تن رسیده است. تازه ترین آمارها نشان می دهد که فروش سکه طلا در بازار آمریکا در شش ماه نخست 2017 میلادی با کاهش روبرو شده و به پایین ترین سطح خود در ده سال اخیر رسیده است.

فروش سکه نقره در بازار آمریکا نیز در این مدت به پایین ترین سطح از سال 2008 میلادی رسیده است.

تازه ترین آمارهای اقتصادی نشان می دهد که هزینه های مصرفی در اقتصاد آمریکا طی ماه می با افزایش روبرو شده ولی نرخ تورم در این مدت کاهش داشته است. کاهش تورم می تواند موجب کمتر شدن احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تا پایان امسال شود.

فدرال رزرو آمریکا از ابتدای امسال تاکنون 2 بار نرخ بهره را افزایش داده و پیش بینی می شود تا پایان امسال یک بار دیگر نرخ بهره را افزایش دهد.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا طی ساعات آینده کاملا تحت تاثیر انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا و منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت. وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند نیز تاثیر مهمی بر قیمت طلا خواهد داشت.

برچسب ها :

ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا