سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
تحلیلگران اقتصادی خبر دادند:

انتشار اخبار اقتصادی و سیاسی مهمترین عامل موثر بر قیمت طلا خواهد بود

سایت طلا : تازه ترین تحلیل کیتکو نیوز نشان می دهد که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده تحت تاثیر انتشار اخبار خوب و بد اقتصادی و سیاسی در عرصه بین المللی خواهد بود.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که گمانه زنی های مربوط به سیاست های پولی سختگیرانه بانک های مرکزی جهان طی ماه های آینده می تواند بزرگترین چالش قیمت طلا و سایر فلزات گرانبها باشد.

بر اساس این گزارش در حالی که دلار آمریکا در سه ماه دوم امسال بدترین عملکرد خود در 7 سال اخیر را ثبت کرده است، قیمت طلا تا حدی از این مساله سود برده است.

قیمت جهانی طلا در ماه ژوئن برای نخستین بار از ابتدای امسال با کاهش روبرو شده ولی در شش ماه نخست امسال توانسته است رشد 8 درصدی را ثبت کند.

قیمت جهانی طلا در هفته گذشته نیز با کاهش یک درصدی روبرو شده است. قیمت طلا در ماه ژوئن نیز افت 2 درصدی را تجربه کرده است.

قیمت هر اونس نقره نیز طی هفته گذشته بیش از 0.31 درصد کاهش داشته و در ماه ژوئن نیز با افت 4.6 درصدی روبرو شده است.

بیل باروش تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری آی آی تریدر تاکید کرد: افت ارزش دلار آمریکا برای طلا خوب بوده است ولی در عین حال انتظارات نسبت به سیاست های پولی بانک های مرکزی جهان تغییر کرده است. به نظر می رسد بانک های مرکزی بزرگ و مهم جهان قصد دارند سیاست های انبساطی پولی را متوقف کنند.

مطرح شدن این گمانه زنی ها تاثیر زیادی بر افت ارزش دلار در برابر یورو و ین ژاپن داشته است.

وی افزود: افت ارزش دلار موجب شده است تا بازار طلا در شرایط کنونی به حالت ثبات برسد ولی هرگونه افزایش ارزش دلار می تواند خطر بزرگی برای بازار طلا به شمار رود.

نیک اگزاروس تحلیلگر ارشد سی آی بی سی ورلد مارکتس نیز تاکید کرد: به نظر من ارزش دلار آمریکا در کوتاه مدت با افزایش چشمگیری روبرو نخواهد شد آن هم تا زمانی که اختلاف بین سیاست های پولی بانک های مرکزی جهان در حال کاهش باشد. تصور می کنم سیاست های سختگیرانه پولی بانک های مرکزی جهان می تواند دردسر بزرگی برای قیمت طلا در ماه های آینده باشد.

اوله هانسن تحلیلگر برجسته ساکسو بانک نیز اظهار داشت: به نظر من نرخ بهره واقعی می تواند عامل اصلی نوسانات قیمت طلا در ماه های آینده باشد. اگر بانک های مرکزی بزرگ جهان نرخ بهره خود را افزایش دهند این خطر وجود دارد که قیمت طلا تا 1220 دلار در هر اونس کاهش یابد.

برچسب ها :

ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا