دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ). جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
Warning Component => SEARCH | LIST
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

کاهش ماهیانه قیمت طلا برای نخستین بار از ابتدای سال 2017

سایت طلا : قیمت طلا در بازارهای جهانی در ماه ژوئن برای نخستین بار از ابتدای سال 2017 میلادی با کاهش روبرو شده است.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

از اینستاگردی سایت طلا دیدن فرمایید. آخرین مدل ها و مصنوعات طلا و جواهر

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، در حالی که قیمت جهانی طلا در شش ماه نخست امسال با افزایش نسبی روبرو شده ولی قیمت این فلز گرانبها در ماه ژوئن برای نخستین بار در سال 2017 میلادی با کاهش همراه بوده است.

بر اساس این گزارش تحلیلگران اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که تصمیم احتمالی بانک های مرکزی بزرگ جهان برای متوقف کردن سیاست های انبساطی پولی و افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده تاثیر زیادی بر افت قیمت جهانی طلا در روزهای اخیر داشته است.

به نظر می رسد بانک های مرکزی اروپا، انگلیس و کانادا قصد دارند ضمن متوقف کردن سیاست های انبساطی پولی طی ماه های آینده، نرخ بهره را افزایش دهند. فدرال رزر و آمریکا نیز در نشست ژوئن برای دومین بار در سال 2017 نرخ بهره را افزایش داده و قصد دارد تراز مالی خود را کاهش دهد.

قیمت جهانی طلا در شش ماه نخست امسال با افزایش 8 درصدی روبرو شده ولی در سه ماه دوم امسال روند صعودی اش متوقف شده است.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی در پایان مبادلات روز جمعه به 1242 دلار رسیده است. قیمت طلا در ماه ژوئن بیش از 2 درصد کاهش داشته است و در سه ماه دوم امسال نیز افت 0.4 درصدی ر ا تجربه کرده است.

به نظر  می رسد فدرال رزرو آمریکا قصد دارد تا پایان امسال نرخ بهره را یک بار دیگر افزایش دهد و تراز مالی 4.5 تریلیون دلاری را نیز کاهش دهد.

تورستن پروتل تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری ال بی بی دبلیو تاکید کرد: مهمترین چیز برای بازار طلا در شرایط کنونی وضعیت سیاست های پولی بانک های مرکزی بزرگ حهان خواهد بود. در صورتی که نرخ بهره بانک های مرکزی بزرگ با افزایش روبرو شود این مساله فشار بیشتری را بر قیمت طلا وارد خواهد کرد.

سود اوراق قرضه 10 ساله آلمان با بیشترین افزایش هفتگی از اواخر 2015 میلادی روبرو شده است.

این در شرایطی است که ارزش دلار آمریکا نیز طی روزهای اخیر با کاهش روبرو شده ولی این عامل نیز نتوانسته است کمکی به افزایش قیمت جهانی طلا داشته باشد. از سوی دیگر بهره اوراق قرضه ده ساله آمریکا نیز با افزایش روبرو شده است.

قیمت هر اونس نقره نیز در پایان مبادلات روز جمعه با 0.3 درصد افزایش به بیش از 16.64 دلار رسیده است. قیمت نقره در سه ماه دوم امسال با افت شدید 9 درصدی روبرو شده که بایشترین افت قیمت در بین فلزات گرانبها به شمار می رود.


ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا