سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلا1517.7
مظنه1,785,500
18 گرم412,100
ارزش سکه4,022,732
قدیم (بهار)4,030,000
جدید (امامی)4,094,000
نیم2,080,000
ربع1,280,000

زمان تعطیلی بازار طلای تهران در ایام محرم/ سابقه60 ساله هیئت عزاداران صنف طلا و جواهر

سایت طلا : رئیس هیئت مدیره سرای اردیبهشت بازار طلا و جواهر، زمان تعطیلی بازار طلا و جواهر تهران در ایام سوگواری سید و سالار شهیدان را اعلام کرد.

فرشید یزدانی رئیس هیئت مدیره سرای اردیبهشت طلا و جواهر تهران در گفتگو با سایت طلا، در مورد تعطیلی بازار طلای تهران در ایام محرم گفت: طبق سنت دیرینه ای که از سابقه ای 60 ساله برخوردار است، از هفتم محرم تا سوم امام(ع) بازار تهران تعطیل است، یعنی از روز چهارشنبه 29 مهرماه تا روز دوشنبه 4 آبانماه بازار طلای تهران تعطیل است.

وی افزود: بر همین اساس، کلیه پاساژهای بازار طلای تهران، هماهنگ و یکپارچه در این ایام در راستای حفظ شعائر دینی و مذهبی، تعطیل می باشند.

این فعال صنف طلا و جواهر عشق و محبت مردم به ولایت و اهل بیت (ع) را بی مثال عنوان کرد و اظهارداشت: عشق مردم و اصناف از جمله صنف طلا و جواهر هر سال بیشتر از قبل نمایان شده و در مراسمات و هیئات مذهبی شکوفا می گردد، و مجلس عزاداری صنف طلا و جواهر طبق سنوات گذشته و یک سابقه 60 ساله در محل سرای اردیبهشت بازار طلای تهران برقرار می باشد.

عضو هیئت امنای هیئت عزاداران صنف طلا و جواهر تهران در مورد برگزاری این مراسم به سایت طلا گفت: همه ساله از سوم ماه محرم واحدهای پاساژ طلای اردیبهشت با تعطیلی کسب و کار خود به اقامه عزای سید و سالار شهیدان می پردازند.

یزدانی خاطرنشان کرد: این مراسم که تا دوازدهم محرم ادامه دارد، از ساعت 8:30 تا اذان ظهر با تلاوت قرآن کریم و زیارت عاشورا آغاز شده و از مداحان اهل بیت، و سخنرانی واعظان معزز و اقامه نماز ظهر و عصر ادامه دارد.

عضو هیئت مدیره سرای اردیبهشت طلا و جواهر تهران، از همه همکاران و اعضای صنفی برای هرچه باشکوه برگزار شدن این مراسم دعوت بعمل آورد.

انتهای پیام


ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا