دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ). جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
Warning Component => SEARCH | LIST
اونس طلا1285.6
مظنه1,868,500
18 گرم431,300
ارزش سکه4,209,731
قدیم (بهار)4,660,000
جدید (امامی)4,809,000
نیم2,660,000
ربع1,680,000

روبل روسیه وارد مبادلات بین‌المللی می‌شود

نخست وزیر روسیه در مصاحبه‌ای اعلام کرد تحریم‌های غربی به روسیه انگیزه خواهد داد تا از روبل در مبادلات بین المللی استفاده کند.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

از اینستاگردی سایت طلا دیدن فرمایید. آخرین مدل ها و مصنوعات طلا و جواهردیمیتری مدودف در مصاحبه‌ای که با سرگی بریلف برای برنامه تلویزیونی وستی انجام داد، اظهار کرد مبادلات با استفاده از روبل یک اولویت قطعی است و در حقیقت باید روبل از جایگاه ارز قابل تبدیل به ارز ذخیره ارتقا پیدا کند.

مقامات روسی در هفته‌های اخیر اظهار کرده‌اند که دولت در حال بررسی اجباری کردن دریافت پول صادرات‌های پراهمیت به روبل به جای دلار برای شرکت‌های دولتی است.

رهبران اتحادیه اروپا هفته آینده برای هدف قرار دادن اقتصاد روسیه با تحریم‌های شدیدتر در صورت مختل شدن انتخابات ریاست جمهوری اوکراین نشست خواهند داشت. آمریکا نیز تهدید کرده تحریم هایی را علیه بخش‌های انرژی، بانکی و معدنی این کشور اعمال خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، روسیه مدتها تمایل داشته تا جایگاه بین المللی روبل را ارتقا دهد و این ارز همانند دلار و یورو به یکی از ارزهای رایج در ذخایر ارزی خارجی کشورهای دیگر تبدیل شود.

نخست وزیر روسیه همچنین تاثیر تحریم‌های غربی راکم اهمیت شمرد و گفت در حال حاضر تاثیر تحریم‌های غربی بر اقتصاد روسیه کاملا جزئی است.

با این همه اظهارات وی در تضاد با ارزیابی تحلیلگران است که اظهار می‌کنند تحریم‌ها بویژه تهدید به تحریم‌های بیشتر محرک فرار بیشتر سرمایه از روسیه شده و افت سرمایه گذاری و رکود رشد اقتصادی این کشور را به دنبال داشته است.

همچنین اظهارات مدودف در تضاد با اظهارات ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه است که اظهار کرده تحریم‌های غربی تاثیر فوری بر شرکت‌های روسی داشته و دسترسی آنها به اعتبار را محدود کرده است.


سایر خبر های این گروه
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا