واگذاري 3 معدن طلا به بخش خصوصي تا يک ماه آينده

معاون امور معدني و صنايع معدني وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: براي سه محدوده معدني طلا در شهرستان سقز استان کردستان گواهي کشف صادر شده که ذخيره قطعي آن 16 تن و ارزش آن 1600 ميليارد تومان است.

باشگاه خبرنگاران


وجیه اله جعفری افزود: این سه معدن تا یک ماه آینده از طریق مزایده عمومی به بخش خصوصی واگذار می شود و با بهره برداری از این معادن ما شاهد افزایش تولید سالانه طلا در کشور خواهیم بود.

وی با بیان اینکه تولید کنونی سالانه طلا در کشور دو تا دو و نیم تن است گفت:‌ در برنامه پنجم توسعه باید به تولید پنج تن طلا در سال برسیم که با بهره برداری از این سه معدن جدید و نیز بهره برداری از معدن طلای تکاب در استان آذربایجان غربی و معدن طلای بزمان در استان سیستان و بلوچستان امیدواریم سال آینده به تولید پنج تن طلا برسیم.

جعفری افزود: ذخیره قطعی معدن طلای بزمان در استان سیستان و بلوچستان 4،5 تن است و از معدن زرشوران آذربایجان غربی نیز سالانه سه تن طلا پس از فرآوری تولید خواهد شد.

معاون امور معدنی و صنایع معدنی وزارت صنعت افزود: استان های سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی ، آذرباریجان غربی، کردستان و منطقه مشترک میان استان های اصفهان و مرکزی دارای ذخایر طلا هستند اما فعلا تولید طلا از معادن استان های خراسان رضوی و آذربایجان غربی صورت می گیردکه امیدواریم با بهره برداری از سه محدوده معدنی جدید طلا در استان کردستان و نیز محدوده دیگر در استان مرکزی، این معادن نیز به بخش تولید طلای کشور اضافه شوند.

جعفری همچنین گفت: معدن طلای ساریگونی در استان کردستان آماده سازی و تجهیز و ماشین آلات فرآوری طلا برای آن خریداری شده است که هم اکنون در مرحله نصب تجهیزات قرار دارد.

نظرات
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
پر بازدیدترین خبرها
پر بحث ترین خبرها
آخرین قیمت ها
05:24 1395/02/16
طلا
اونس طلا ۱۲۸۱.۶
مظنه بازار تهران ۴۵۹,۵۰۰
طلاي 18 عيار ۱۰۶,۰۰۰
سکه
طرح قدیم ۱,۰۳۶,۰۰۰
طرح جدید ۱,۰۳۷,۰۰۰
نیم سکه ۵۳۷,۰۰۰
ربع سکه ۲۹۱,۰۰۰
سکه گرمي ۱۹۹,۰۰۰
دلار جزئیات
درهم جزئیات
يورو جزئیات
نفت ۴۴.۵۱
نقره ۱۵.۷۷
پلاتينوم ۱۰۶۵
پالاديوم ۶۰۵
کد نمایش قیمت سکه و طلا در سایت
نمودار قیمت طلا