دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ). جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
Warning Component => SEARCH | LIST
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

سقوط قيمت فلزات گرانبها

در پی رشد ارزش دلار در روز جمعه و همچنین گزارش مبهم اشتغال ایالات متحده در این روز، قیمت فلزات پایه و قیمتی سقوط کرد و در این میان مس و طلا به کمترین قیمت در سه ماهه گذشته رسیدند.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

از اینستاگردی سایت طلا دیدن فرمایید. آخرین مدل ها و مصنوعات طلا و جواهربه گزارش سایت طلا به نقل از بورس‌نیوز،در پایان هفته دپارتمان کار ایالات متحده از کاهش 3/0 درصدی نرخ بیکاری این کشور در ماه دسامبر خبر داد، اما در عین حال اعلام کرد که امید چندانی به بهبود بازار کار در شرایط کنونی وجود ندارد.همچنین ارزش دلار ایالات متحده در روز جمعه در برابر ارزهای مطرح جهان بالا رفت.
ارزش دلار در برابر یورو در این میان به بالاترین سطح از ماه مه سال گذشته تاکنون رسیده است.
افزایش احتمال اتخاذ سیاست‌های پولی سختگیرانه از جانب کشورهای مختلف به منظور جلوگیری از ورود نقدینگی بیش از حد به بازارهای کالایی نیز نگرانی دیگری است که منجر به افت قیمت فلزات پایه در این روزها شده است.

سقوط قیمت فلزات پایه

طی معاملات روز جمعه در بازار فلزات لندن قیمت هر تن مس برای تحویل در سه ماهه آینده 125 دلار پایین آمد و به 6265 دلار رسید.
قیمت این کالا در طول هفته در حدود هشت درصد کاهش یافته است. در این میان آلومینیوم با 65 دلار کاهش در قیمت 1980 دلار در هر تن معامله شد. قیمت آلومینیوم طی این هفته پنج درصد کاهش یافته است.همچنین هر تن روی تحت قرارداد مشابه با حدود 81 دلار کاهش به قیمت 1940 دلار دست یافت و معاملات هفتگی را با افتی 9 درصدی به پایان برد.سرب نیز برای تحویل در سه ماه آینده با 24 دلار افت به قیمت 1940 دلار رسید. قیمت این فلز در طول هفته چهار درصد کاهش یافته است. نیکل در روز جمعه با کاهشی 720 دلاری به سطح 17 هزار دلار رسید. قیمت این فلز در طول هفته به میزان هشت درصد کرده است. در این میان قلع در روز جمعه با 800 دلار افت در قیمت 15350 دلار معامله شد. قیمت در طول این هفته بیش از 10 درصد کاهش یافته است. رشد ارزش دلار و گزارش نه چندان خوشایند بازار کار ایالات متحده همچنین باعث سقوط قیمت طلا به پایین‌ترین میزان در سه ماهه گذشته شد.
طی معاملات روز دوشنبه در بازار کالایی نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در ماه آوریل با 2/10 دلار کاهش قیمت به 8/1052 دلار رسید. طلا در طول هفته بیش از سه درصد ارزان شده است.


سایر خبر های این گروه
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا