جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات

پیش فروش سکه مالیات ندارد + اسامی شعب

درحالی پیش فروش سکه از امروز با اعمال تغییراتی از سوی بانک مرکزی در بانک ملی از سرگرفته شده که تماس های مردم از شهرستان ها حکایت از وضع مالیات بر ارزش افزوده در طرح جدید دارد که بانک مرکزی این خبر را رد کرده است.

بانک مرکزی در تدوین بسته مدیریت بازار ارز تصمیم گرفت تا تغییراتی را در طرح پیش فروش سکه نیز اعمال کند و به جذابیت این طرح بیافزاید.

برهمین اساس، بانک مرکزی اعلام کرد که پیش فروش شش ماهه سکه بهار آزادی با نرخ 14 میلیون ریال و پیش فروش یک ساله سکه بهار آزادی با نرخ 13 میلیون ریال خواهد بود.

پیش فروش سکه از 17 بهمن در شعب منتخب بانک ملی با دریافت ودیعه یک میلیون تومانی آغاز شده بود ولی به دلیل عدم تفاوت قیمت پیش فروش با قیمت بازار با استقبال کم مردم همراه شده بود.

از صبح امروز که بنا بود پیش فروش با قیمت نهایی در بانک ملی آغاز شود از شهرهای مختلف خبر رسید که شعب منتخب پیش فروش به متقاضیان اعلام کرده اند در این طرح بناست مالیات بر ارزش افزوده نیز گرفته شود. آنهم درحالی که بانک مرکزی در دور جدید پیش فروش سکه رسماً اعلام کرده بود که این طرح مشمول مالیات بر ارزش افزوده نمی شود.

خبرنگار ما برای پیگیری این موضوع با بانک مرکزی تماس گرفت و در پاسخ به این جواب رسید که پیش فروش سکه بعد از بازنگری در قیمت هم مشمول مالیات برارزش افزوده نمی شود.

متقاضیان خرید سکه در این طرح در زمان ثبت نام باید برای سررسید 6 ماهه مبلغ یک میلیون و 400 هزار تومان و سررسید یکساله یک میلیون و 300 هزار تومان پرداخت کنند.

به گزارش تسنیم، متقاضیان خرید سکه در طرح پیش فروش می توانند به شعب منتخب بانک ملی مراجعه و نسبت به پیش خرید اقدام کنند. تمام افراد 18 سال به بالا می توانند با در دست داشتن کارت ملی به شعب منتخب پیش فروش سکه مراجعه کنند البته داشتن حساب در بانک ملی از دیگر شرایط این پیش خرید است. هر مشتری باید قبل از مراجعه به شعبه به تعدادی که قصد خرید سکه دارد، پول به حساب خود نزد بانک ملی ایران واریز و سپس به شعب منتخب مراجعه و نسبت به پیش خرید سکه اقدام کند.

 مشتریان در بدو ورود به شعب منتخب بانک ملی می توانند فرم های مربوط به پیش خرید را از باجه های خدمت الکترونیک دریافت کرده و سپس در صف انتظار باجه در نظر گرفته شده برای این موضوع منتظر بمانند.

براساس این طرح سکه های تمام بهار آزادی منقش به تصویر حضرت امام خمینی(ره) که توسط بانک مرکزی ضرب شده است، به متقاضیان فروخته خواهد شد.

برای مشاهده اسامی شعب منتخب پیش فروش سکه  اینجا   کلیک کنید.


ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
0 0

علیرضا میگه :

تاریخ: 1396/11/30 ساعت 11:06
بصورت رسمی بانک مرکزی اعلام کند که مالیات ارزش افزوده نمیگیرند.

0 0

on3.ir میگه :

تاریخ: 1396/11/29 ساعت 10:05
میگن سکه حباب داره بعد یک طرح ۶ ماهه میدن یک ملیون و چهارصد .. ....

1 0

بی طرف میگه :

تاریخ: 1396/11/29 ساعت 02:46
شایعه است . باور نکنید .
موقع تحویل و صدور صورتحساب طبق قانون مالیات بر ارزش افزوده باید 9 درصد بگیره. رد خور نداره.
مگر اینکه قیمت رو 9% بیارن پایین. هوشیار باشید. الان برای گرفتن پول از شما میگن مالیات نداره. مگر دست اونهاست؟ قانونه . قانون .
خودم به رییس شعبه گفتم : مگر نمیگید مالیات نداره ؟ خوب کتبی بنویسید بدید بمن . گفت : ابدا " ما همچین کاری نمیکنیم.
گفتم بنویسید بزنید پشت شیشه بانک . بازم گفت نمیشه.

0 0

محمدرضا میگه :

تاریخ: 1396/11/28 ساعت 17:25
ممنون از سايت طلا

0 1

اشكان صراف زاده میگه :

تاریخ: 1396/11/28 ساعت 15:06
إستاد اعظم
سلام
لطفا پيش بيني كن ببينيم چي ميشه
ممنون ازت

0 0

حمید میگه :

تاریخ: 1396/11/28 ساعت 13:36
برای من هم این مساله مالیات بر ارزش افزوده سوال بود.. به نظرم بهتره از رسانه ملی اطلاع رسانی بشه تا همه مردم متوجه بشن و رفع ابهام بشه.. قطعا استقبال افزایش پیدا میکنه.. ممنون از سایت طلا


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا