دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ). جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
Warning Component => SEARCH | LIST
اونس طلا1281.1
مظنه1,581,500
18 گرم365,000
ارزش سکه3,563,120
قدیم (بهار)3,951,000
جدید (امامی)4,066,000
نیم2,156,000
ربع1,306,000

واکنش مردم به گرانی دلار

قیمت دلار امروز از مرز ۴۹۳۰ تومان هم فراتر رفت. کاربران تسنیم در واکنش های مختلفی به افزایش قیمت ارز از آقای رئیس جمهور خواستند، به جای طرح مسائل حاشیه ای مثل رفراندوم، بازار ارز را دریابد.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

از اینستاگردی سایت طلا دیدن فرمایید. آخرین مدل ها و مصنوعات طلا و جواهر

افزایش قیمت دلار که صراف‌ها و فعالان بازار عامل اصلی آن را بانک می‌دانند درحالی کماکان ادامه دارد که قیمت دلار صبح امروز از 4930 تومان هم عبور کرد. این رکورد درحالی برای نرخ دلار ثبت شده که امروز سخنگوی دولت به مردم توصیه کرده بود برای خرید ارز هول نزنند.

نوبخت درباره آشفتگی بازار ارز و افزایش قیمت دلار در جمع خبرنگاران گفت: "بازار پول در اختیار بانک‌هاست و سپرده‌ها تقلیل نکرده است، کار بانک مرکزی نظارت است و اعطا سپرده آن قانونی است. این تلاطم برای دولت قابل قبول‌ نیست. بانک مرکزی برنامه‌هایی دارد که به زودی اجرا خواهد شد. از ملت می‌خواهیم به کشورمان کمک کنند و برای وارد شدن به بازار ارز هول نزنند، خبر دارم که قیمت ارز حتما به جایگاه حقیقی خود بازخواهد گشت."

امروز البته محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور هم به گرانی های دلار واکنش نشان داده و گفته: "این حرف که دولت خود بدنبال افزایش نرخ ارز است، حتما نادرست است. در نوسانات ارزی، خیلی مهم است که عامل این نوسانات از جنس اقتصادی است یا روانی و سیاسی است؟"

نهاوندیان تاکید کرده است: "تفاضل تورم داخلی و خارجی بر اساس قانون باید بر نرخ ارز تاثیر بگذارد و جنس نوسانات اخیر بدلیل آن است که تقاضای غیر اقتصادی دنبال ملتهب کردن بازار بوده و هست و لذا باید اقدامات هوشمندانه ای کرد و تقاضای سفته بازانه مدیریت شود. برهمین اساس بانک مرکزی و وزارت نفت اعلام اوراق مشارکت ارزی خود را خواهند داشت و ما باید از فرصت موجود برای تجهیز منابع استفاده کنیم."

در هیاهوی گرانی دلار دو بار از رییس جمهور سؤال شد که می‌داند قیمت هم‌اکنون چقدر است که وی در هر بار تأکید کرد قیمت این رقم نیست!

یک بار در مصاحبه تلویزیونی از روحانی سؤال شد که "می‌دانید قیمت دلار 4750 تومان شده است؟" که وی پاسخ داد: نه، قیمت دلار آن‌قدر نیست و شما (مجری) نرخ تعیین نکنید.
وی در همان گفتگو و از دوربین سیما به مردم اطمینان داد که خیالشان بابت دلار راحت باشد.

یک بار دیگر یعنی هفته قبل نیز در نشست خبری، روحانی در پاسخ به این سؤال که "آیا می‌دانید قیمت دلار 4 هزار و 800 تومان شده است؟" گفته بود "نه، قیمت این نیست" و به فعالان بازار ارز اطمینان داده بود که "ذخایر کافی برای ارز داریم" البته روحانی قبل‌تر هم به مردم اطمینان داده بود که خیالشان راجع به دلار راحت باشد ولی از زمانی که روحانی خیال مردم را برای دلار راحت کرد تا امروز دلار بیش از 300 تومان گران شده است.

به‌نظر می‌رسد رییس جمهور برای اینکه در جریان تغییرات قیمت دلار در بازار ارز باشد از مشاوران خود و یا رییس کل بانک مرکزی بخواهد که گزارش روزانه از خیابان فردوسی را به وی ارائه دهند.

کاربران تسنیم در گزارش های این خبرگزاری از بازار ارز نظراتی را به ثبت رسانده اند که بسیار قابل تامل است و جا دارد که آقایان مسئول حرف دل مردم را بشنوند؛ در ادامه مشروح نظرات تسنیم درباره بازار ارز را می خوانید؛

ناشناس:

برادر من کاری به خیابان فردوسی ندارم و در تعجبم چرا دولت یک نرخ مشخص برای واردات کالاهایی که مشمول دریافت ارز مبادلاتی نیستند اعلام نمی کند و سرنوشت قیمت تمام شده این واردات را که 90 درصد واردات کشور است به چهارراه استانبول سپرده است؟

علیخانی:

در تظاهرات 22 بهمن به شخصی برخورد کردم که جمله زیبایی گفت " هرکس برای ادامه تحصیل به انگلستان و امریکا رفته و مدرک گرفته قطعا جاسوس است یا به نوعی در خدمت آنهاست " بازار ارزی و پولی ما دست یهودی های اسما مسلمان است اینها بلاشک در دایره فراماسونری هدایت می شوند.

* پیش فروش سکه مسکن بازار ارز بود که درست اجرا نشد

Mjhgv:

پیش فروش سکه با قیمت واقعی تنها مسکن حال حاضر برای نوسانات ارز و سکه هست، وقتی بانک خودش سکه را با قیمت بسیار بالا در حراج کارگشایی به دلالان میده و دلالان باید بالاتر ببرند تا سود کنند و وقتی که پیش فروش سکه بدون قیمت میکنه و مردم میبینند در بازار ت ارزانتر هست مشخصه که این نوسانات نجومی میشود

ناشناس:

* چرا روحانی رفراندوم را مطرح کرد؟ آیا میدانست بازار ارز چه می شود؟

عبدی:

روحانی شاید میدانست برای ارز چه اتفاقی قرار است بیفتد که مساله رفراندوم را مطرح کرد .تا مردم و رسانه ها را به ان مشغول کند. بله جانم

کاربر:

بانک مرکزی فقط در برابر اسناد مثبته مبنی بر خرید کالا یا خدمات خارجی ارز بپردازد و باید در برابر تبدیل سپرده های بی کیفیت به ارز مقاومت نماید و ان را ممنوع اعلام کند.

ناشناس:

هیچ ارزی تکون نخورده فقط پول ایرانه که هر روز بی ارزشتر میشه پول کشورهای دیگه نسبت به هم ثابت اند

اسد:

خداوندا ایران وایرانی را از دروغ دور بدار وکاری کن که ایرانی دروغ نگوید.

عبدالله:

آقای رییس جمهور بجای نظریه پردازی روی رفراندم وانتخابات روی واقعیات روزمره مردم وقت بگذارد وآنها رابرطرف کند

رشیدی:

دلار با سیاست آمیخته شده فردا اگر بیدار بشیم ببینیم دلار ده هزار تومان شده نباید تعجب کنیم ایشون رئیس جمهور خوب ما هستن که اینطور شده اگر بد بود چی میشد

* آقای روحانی الان از خواب بیدار می شوی می دانی دلار چند است؟

Ali:

فقط سپاه باید جلوی این دلالان ارزی دولتی رانتی را بگیره، بقول آقای روحانی که در تبلیغاتش گفته بود آدم از خواب بیدار میشه نمیدونه قیمت دلار چنده؟ حالا باید همین سوال را از خودش کرد مردم اون رفاه مد نظر روحانی را نمیخواهند دلار باید تک نرخی بشه، دلار باید تک نرخی بشه تا رانت برداشته شود،، مردم شهید و جانباز دادند تا این وضعیت را ببینند؟،،، سکه باید به قیمت واقعی به مردم بدهند

مهران:

اینم از روحانی و سیف و ظریف.

پدر بیکار:

والا ادم نمیدونه درد دلشو با چه جمله ای شروع کنه اگرم بخوای دوتا حرف بار این مسئولین بی کفایت کنی سایتا حرف واقعیتو تایید نمیکنن ... 

* رفراندوم برای ریاست جمهوری؟!

حسین:

من با نظر رییس جمهور در مورد برگزاری رفراندم موافقم حتما باید صلاحیت این آقا رو برای ریاست جمهوری به رفراندم گذاشت

مهدی:

خاک بر سر این اقتصاد لعنتی که مارو به خاک سیاه نشوند

* ارزش پول ملی 20 درصد سقوط کرد؟

رضا:

در عرض چند ماه گذشته دلار 800 تومان گرانتر شده است . یعنی معادل 20 درصد ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم سقوط کرده است. لذا در سال آینده باید حداقل 20 درصد حقوق ها اضافه شود تا قدرت خرید 96 مردم حفظ و تثبیت شود و 10 درصد هم بابت تورم افزایش حقوق داشته باشیم . آنهم برای همه کارکنان بطور مساوی . قرار نیست کارمندی که چهار سال است استخدام شده چند سال افزایش بگیرد و حقوقش با کارمندی که 20 سال سابقه دارد برابر شود این عین بی عدالتی و نادیده گرفتن سابقه سنواتی و بر خلاف عقل و وجدان است

حسین:

سکه با پیش فروش بانک شده 1560 هزار، چرا به قیمت پایه نمیدن تا مردم داراییشون را به دلار تبدیل نکنند؟؟؟ جلوی این توطئه اقتصادی را بگیرید،، هدف ناراضی کردن مردم از نظام هست،، بروید کانالهای امدنیوز و امثال آن را بینید چطور مردم را تشویق میکنند به تبدیل دارایی به دلار،، جلوی این وضع را نگیرید دیگه مشخص نیست چی میشه.

سیدی:

جناب اقای رئیس جمهور خودشون رو به خواب زدنند. کسی که هم که خودشو به خواب بزنه ، امان از اینکه بتوان بیدار کرد.و الا چه دلیل عقلانی برای افزایش دلار وجود ندارد ؟ مگر بی لیاقتی بانک مرکزی و دلال بازی خود دولت .

نام شما:

به نظرم آقای روحانی حرف از اسلام و راستگویی و رای حرف نزنه بهتره.هرچی بیشتر حرف میزنه مردم بیشتر بی اعتمادتر میشن. من نمیدونم اگر انقلاب نبود این آقا و دوستانش داشتن چیکار میکردن. همین انقلاب شماها رو از روستاها به اینجاها کشوند.شما دروغ گفتید و به رقیب انتخاباتی تهمت زدید و طلبکار هم شدید حالا چوبش رو میخورید. مردم را گول زدید. خداوند مطمئنن در همین دنیا هم جواب شماها رو خواهد داد.

* گرانی دلار برای کسری بودجه و تامین عیدی کارمندان؟

مهدی:

همین طور بریم دیگه کم مونده پول ایرانی رو بافرغون حمل ونقل کنیم. آفرین که اینهمه به فکر ارزش پول ایرانی هستید. صندوق دولت هم که پرشد. همون کاری که احمدی نژاد انجام داد وآخر سر مدعی شد صندوق رو با چندین برابر به دولت بعدی تحویل داده.

gdfghd:

هزینه جابجایی با فرغون را چطور میخواهی حساب کنی؟

رمضانی:

این رییس جمهور وقتی توی برف خونشو عوض کرد باید فاتحه اش را می خواندند. این ها که به فکر درد مردم نیستند

FGSGS:

واقعا نمیخواهید یک فکری برای این مشکل بکنید؟!

* خودکرده را تدبیر نیست

کاربر:

قبلا می توانستیم بگوییم افزایش نرخ دلار بخاطر کاهش فروش نفت و تحریم ها ست الان چه بهانه ای برای بالا رفتن دلار داریم. جز سوء مدیریت که بخاطر پرداخت سودهای ساختگی بانکی به سپرده هاست. دولت با وجود جذب میلیاردها دلار فاینانس و سرمایه گذاری خارجی، فروش روزانه 2.5 میلیون بشکه نفت، صادرات میلیاردها دلار میعانات گازی همچنان از مدیریت ارزی کشور ناتوان است. خود کرده را تدبیر نیست. هر چند که شعارش تبدبیر و عدالت باشد!

* آقای روحانی نوک پیکان سمت شماست/ شما باید مشکلات را حل کنید نه هیچ کس دیگر

هیچکس:

جالبه ازونطرف مصاحبه می کنه که هیچی نیست و ازین حرفها ازونطرف هم میاد عرضه دلار به بازار رو محدود میکنه ازونطرف هم میگه باید این وضع بازار رو درست کنند انگار یه نفر غیر از رییس جمهور داره این حرفها رو میزنه اقای روحانی نوک پیکان تمام این حرف ها خود شمایی شمایید که باید درستش کنید نه کس دیگه ای خودتونم از همه بهتر می دونید. بقول رهبر که حق نداری از طرف اپوزوسیون حرف بزنی چون شما توی اجرایی کشور هستین و تمام مسئولیت بر دوش خود شما هست نه شخص دیگه ای. دیگه احمدی نژادی هم نیست که تقصیرات رو گردنش بندازین و الان خیلی واضحه که این چهار سال چی کاشتین که درو محصولش این شده!

احمد:

فدای سر رئیس جمهورمحبوب دلها این افزایش 90 تومانی امروز که چیزی نیست یعنی فقط ارزش ریال ما با این افزایش 900 برابر کاهش یافته است در مقابل دلار.

ناشناس:

رئیس جمهور خوب بلده که حاشیه درست کنه حتی در روز 22 بهمن انقلاب را ببره زیر سوال و از رفراندوم سخن بگه بجای برطرف کردن مشکلات بر مشکلات اضافه کند


ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
0 0

محمد میگه :

تاریخ: 1396/12/01 ساعت 10:25
نمیدونم بعضی از دوستان چرا ناراحتن از اینکه آقای روحانی حرف از رفراندوم زده. مگه رفراندوم غیر از رای مردم هست؟ کجاش بده؟ مشکلش کجاست رجوع به رای مردم؟ بعدش هم قطعا دلار رو میارن پایین همونطور که این چند روز اوردن و پایینتر هم میاد تا زیر ۴تومن اما این دوستانی که سینه چاک میکنن وقتی دلار هزار تومنی شد ۳۷۰۰ کجا بودن پس؟

4 2

بی طرف میگه :

تاریخ: 1396/11/30 ساعت 08:02
...
دلار گران میشود.
مردم عادی که دلار خریدند در صورت فروش ضرر میکنند
در صورت صبر کردن میتوانند به سود برسند.

1 1

راموس میگه :

تاریخ: 1396/11/28 ساعت 23:42
لطفا استاد اعظم کجایی یه راهنمایی بکن ببینیم تا کف آبشده تا چقدر میاد

2 1

مسعود میگه :

تاریخ: 1396/11/28 ساعت 14:37
با سلام و احترام به شما عزیزان
بالا رفتن قیمت دلار و به تبع اون مسکن و غیره دستهای پشت پرده ای توکار هستش
مخصوصا بازار مسکن که با وجود راکد بودن الکی الکی 20 درصد مسکن گران شد و خیلی از مردم عزیز که وام گرفته بودن و میخواستند خونه بخرن یا خونشونو بزرگتر و ... تبدیل کنند با اینکار زمین خوردن

2 4

مسعود میگه :

تاریخ: 1396/11/28 ساعت 12:12
Ali:
فقط سپاه باید جلوی این دلالان ارزی دولتی رانتی را بگیره
این که سپاه باید نرخ ارز را درست کنه ......

0 1

راموس میگه :

تاریخ: 1396/11/27 ساعت 20:44
استاد کجایی؟

3 1

یونس میگه :

تاریخ: 1396/11/27 ساعت 18:23
روحانی چقد تو سر احمدی نژاد کوبید برای دلار ! پس خودشم که از اون بدتر کرده

2 2

صدرا میگه :

تاریخ: 1396/11/27 ساعت 12:55
باسلام.استاداعظم کجایی؟منتظر نظرهای عالی شما هستیم

1 1

روح اله میگه :

تاریخ: 1396/11/27 ساعت 01:50
دلار باید از اول 5000 میشد منتها نه با این سرعت کشوری که 20 درصد تورم داره باید حداقل 10 درصد از ارزش پولش کم بشه .وگرنه نرخ دلارش غیر واقعی میشه و با یک بحران منفجر میشه. و عواقب خیلی بدتری داره.

4 1

abdy میگه :

تاریخ: 1396/11/25 ساعت 21:57
وقتی سود بانکی را میارن پایین باید ساختار مناسبی برا سرمایه گذاری وجود داشته باشه که متاسفانه وجود نداره بورس ریسکش بالا هست ونیاز به اطلاعات رانتی داره خانه همه نمیتونن بخرند چون قیمتش بالاست با این همه الودگی وریزگرد کسی دوروورش نمیره ومشکلاتی که بانکها دارند باعث میشه سرمایه های خرد به سمت خرید دلار بره وجای تاسف داره دولت وبانک مرکزی میخاد با بگیر وببند اوضاع را ارام کنه اگه اعتمادی بین دولت ومردم وجود داشت وقتی میگفتن دلار نخرید ضرر میکنید مردم گوش میدادن ولی چون اعتماد نیست مردم برعکس عمل میکنن بهترین راهکار ی که برا اقای سیف دارم اینه که سکه با نرخ قطعی به مردم بفرشند ونقدینگی را جذب کنه

3 2

محمد میگه :

تاریخ: 1396/11/25 ساعت 19:08
واقعا نمیدونم چی بگم؟! هر رییس جمهوری هر کشوری همیشه برای عزت اقتصادی کشورش کار میکنه، ولی متاسفم برای کشورم ک اینقدر این فاجعه اقتصادی را نادیده میگیرند و با .....و .......جواب ملت را میدهند. بخدا قسم کل بازار بخاطر گران شدن ارز خوابیده و ملت و بازاریان ورشکسته شده اند. خب اگر ذخیره ارزی خوبی دارید پس بازار را کنترل کنید . بخدا روز مبادا همین امروز است . همین امروز

7 0

حداد میگه :

تاریخ: 1396/11/25 ساعت 15:21
چرا هر چند سال یه بار دلار اینطور گرون میشه به نظر میاد این افزایش قیمت ها حساب شده باشه

1 2

سیاوش میگه :

تاریخ: 1396/11/25 ساعت 09:31
احتمالا بیت کوین خریدن شدیدا ضرر کردن دارن ضررهاشونو درمیارن

1 2

ali9 پاسخ می دهد :

تاریخ: 1396/11/25 ساعت 12:36
بیت کوین نیاز به صبوری داره. آینده بیت کوین بسیار روشن تر از تصور شماست. تکنولوژی فوق العاده پیچیده و نوینی است. به تمام دوستان توصیه میکنم اگر بیت کوین خریداری کرده اند و سایر ارزهای مجازی ک پربازده تر هم هستند را جرات خریدن ندارند، یک سال صبر کنند، حداقل دوبرابر خواهد شد.
خیر پیش

3 1

حمید میگه :

تاریخ: 1396/11/24 ساعت 21:05
آقای ......... دیگه بسه خسته شدیم از اینهمه گرونی دیگه نمیدونیم دردمون را به کی بگیم ، آخه چرا طلا باید دقیقه دقیقه اینقدر بالا بره؟ عروسی گرفتن تا اطلاع ثانوی ممنوع!

0 5

شاهین دژژ میگه :

تاریخ: 1396/11/24 ساعت 20:02
منم با این دوستمون موافقم و فقط این گره ها و مسآل با عنایت و دست رهبری معظم انقلاب حل میشه انشاع الاه رهبر عزیزم ورود کنند و جلوی گرانی و فساد را بگیرن خداوند سایه معظم له را همواره بر سر امت حفظ کند

2 3

مرادی میگه :

تاریخ: 1396/11/24 ساعت 19:52
سلام دولت محترم مانند اصحاب کهف ....

1 9

برادر شهید میگه :

تاریخ: 1396/11/24 ساعت 16:51
فقط مقام معظم رهبری میتواند در برابر این ناعدالتیها مقابله کند والبته علما خدا حضرت اقا طول عمر بده
به امید ظهور مهدی فاطمه

3 4

برادر شهید میگه :

تاریخ: 1396/11/24 ساعت 16:41
ملت بعد از هر راهپمایی و حمایت از
نظام دچار مشکلات بشتری میشوند ایا حق این ملت این مباشد چرا علماسسکوت کرداند چرا حضرت اقا....

4 2

رضا میگه :

تاریخ: 1396/11/24 ساعت 16:21
سلام
خودمون دلارو گرونش كرديم ٩٠درصد اينايي كه تو صف ارز ايستادن فقط ميخان بخرن ببرن خونشون قايم كنن ارز واسه تاجر و بازرگانه نه تو خونه مملكته ما ارز واسه تو خونه نداره تو كدوم كشور دنيا مردم ميرن تو صف واسه خريد پول ،هرچيزي تقاضاش از حد نرمال بره بالا قطعا گرون ميشه ارز تو بازار هست همه هم دارن ميخرن و ميفروشن دولتم از خداش قيمت ارز بره بفروشه ب سري نادان تا خرجشا تامين كنه ي مملكت مردم دانا ميخاد نه شاه و وزير برين تو بورس سرمايهرگذاري كنين

6 0

بی طرف پاسخ می دهد :

تاریخ: 1396/11/24 ساعت 23:21
آقا رضا حرفهات درسته. در صورتی که بقیه جاها هم درست باشه. اون کشورهایی که مردمش دلار نمیخرند صبح بلند نمیشن ببینن مثلا" خونه شده 2 برابر . اینجا متاسفانه هیچ چیزی روی قاعده و قانون نیست. طرف سکه میفروشه 1 میلیون ماه بعد میشه 1/5 میلیون. طرف خونه شو میفروشه مثلا" 300 تومن که 50 تا دیگه بزاره روش بره خونه بزرگتر بخره. صبح بلند میشه میبینه خونه خودش شده 450 میلیون . خونه ای رو هم که میخواسته بخره 350 میلیون شده 700 میلیون. خودتو بزار جای یکی از اینها اونوقت شعار بده.

1 2

علی برکت الله میگه :

تاریخ: 1396/11/24 ساعت 15:34
افزایش قیمتها با شیبی ملایم و دلی‌ آرام‌ و قلبی‌ ....

1 3

مهدی میگه :

تاریخ: 1396/11/24 ساعت 15:28
تا به حال ................ دیده بودید ............. خالی بند

1 4

تابان مهر میگه :

تاریخ: 1396/11/24 ساعت 15:27
بابا بزارید رفراندوم بزارن همه چی حل میشه.
دلار یک دفعه تا ۳۰۰۰ تومن میاد پایین.

1 3

ح شعبانی میگه :

تاریخ: 1396/11/24 ساعت 15:20
..... بی لیاقت باید استعفا دهد مملکت رو به نابودی کشاندند


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا