جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات

درخشش دلار ، طلا را سر به زیر کرد

در حالی قیمت طلا در آغازین ساعات معاملات در بازارهای جهانی رو به کاهش است که تصویب طرح مالیاتی در سنا موجب تقویت ارزش دلار شده است.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

به گزارش سایت طلا به نقل از باشگاه خبرنگاران، سنای آمریکا سرانجام پس از رای گیری اخیر، طرح اصلاح مالیاتی دولت ترامپ را تصویب کرد. این مساله موجب تقویت ارزش دلار آمریکا و کاهش قیمت جهانی طلا شده است.

بر اساس این گزارش قانون جدید مالیاتی آمریکا که با هدف کاهش مالیات شرکت های بزرگ و ثروتمندان تنظیم شده، قرار است برای امضای نهایی به کاخ سفید ارسال شود. این قانون با انتقادات گسترده ای از سوی مخالفان روبرو شده است. قانون جدید مالیاتی می تواند در بلندمدت موجب افزایش کسری بودجه و بدهی های فدرال آمریکا شود.

قیمت هر اونس طلا امروز دوشنبه با 4.0 درصد کاهش به کمتر از هزار و ۲۷۵ دلار رسیده است. ارزش دلار آمریکا نیز امروز به بالاترین سطح خود در ۲ هفته اخیر رسیده است. شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز تحت تاثیر بهبود شاخص سهام بورس وال استریت، با افزایش همراه شده است.

تصویب طرح مالیاتی، نخستین پیروزی بزرگ ترامپ از زمان به قدرت رسیدن به شمار می رود.

این در شرایطی است که توئیت های جدید ترامپ درباره رسوایی مایکل فلین مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید نیز بار دیگر تنش های سیاسی در واشنگتن را تشدید کرده است.

ترامپ روز شنبه با انتشار توئیتی مدعی شده بود که فلین را به خاطر دروغ گفتن به اف بی آی از این سمت برکنار کرده است. این یک تغییر آشکار نسبت به توجیه قبلی ترامپ است که اعلام کرده بود علت اصلی برکناری فلین دروغگویی به معاون رییس جمهور بوده است.

فلین در بیان اظهارات نادرست به پلیس فدرال آمریکا درباره جلسه با سفیر روسیه در چندین هفته پیش از انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رییس‌جمهور آمریکا به جرم خود اقرار کرده است.

این اتهامات از سوی رابرت مولر، دادستان ویژه به عنوان بخشی از تحقیقاتش درباره احتمال دخالت روسیه در انتخابات اخیر آمریکا به مایکل فلین وارد شده است.

بنا بر این گزارش، 2 مقام ارشد فدرال رزرو آمریکا خواستار احتیاط در زمینه افزایش نرخ بهره شده اند. میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با 02.1 درصد افزایش به بیش از ۸۴۸ تن رسیده است.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در روزهای آینده تحت تاثیر آمارهای مهم اقتصادی منطقه یورو چین و آمریکا قرار خواهد داشت.


ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا