جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
نظرسنجی کیتکو نیوز نشان داد:67.68

فعالان وال استریت به کاهش قیمت طلا در هفته آینده رای دادند

سایت طلا : برای نخستین بار از اواخر اکتبر، فعالان اقتصادی وال استریت پیش بینی کردند که قیمت جهانی طلا در هفته آینده با کاهش روبرو خواهد شد.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، تازه ترین نظرسنجی نشان می دهد که کارشناسان اقتصادی وال استریت برای نخستین بار از اواخر اکتبر بر این باورند که قیمت طلا در روزهای آینده با کاهش روبرو می شود.

بر اساس این گزارش سرمایه گذاران بین المللی و فعالان مین استریت نیز همچنان معتقدند که قیمت طلا در هفته آینده افزایش خواهد یافت.

در نظرسنجی این هفته 19 کارشناس ارشد اقتصادی وال استریت شرکت کرده اند که از این تعداد 11 نفر معادل 58 درصد پیش بینی کردند که قیمت طلا طی روزهای آینده کاهش خواهد یافت. 4 نفر معادل 21 درصد اعلام کردند قیمت طلا با کاهش روبرو می شود و 4 نفر دیگر نیز بر این باورند که قیمت طلا تغییری نخواهد کرد.

در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیوز نیز 619 نفر شرکت کردند که 287 نفر معادل 46 درصد به افزایش قیمت طلا رای دادند. 238 نفر معادل 38 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا کاهش خواهد یافت و 94 نفر معادل 15 درصد نیز معتقدند قیمت طلا در این مدت تغییری نخواهد کرد.

هفته گذشته 68 درصد کارشناسان اقتصادی وال استریت و 57 درصد سرمایه گذاران و فعالان مین استریت به افزایش قیمت طلا رای داده بودند.

از ابتدای سال 2017 تاکنون 59 درصد پیش بینی های کارشناسان اقتصادی وال استریت و 62 درصد پیش بینی فعالان مین استریت درست بوده است.

برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که با توجه به در پیش بودن نشست دسامبر فدرال رزرو و احتمال افزایش نرخ بهره، قیمت طلا تحت فشار زیادی قرار خواهد داشت.

افزایش نرخ بهره می تواند موجب تقویت ارزش دلار و کاهش تقاضای طلا شود. به نظر می رسد در شرایط کنونی علتی برای افزایش قیمت طلا وجود ندارد مگر اینکه تنش های سیاسی بین المللی تشدید شود.

تشدید فشار بر قیمت طلا می تواند این فلز گرانبها را طی روزهای آینده تا 1270 دلار در هر اونس کاهش دهد. عدم توانایی طلا در شکستن سطح مقاومتی 1300 دلاری در روزهای اخیر به چالش بزرگی برای سرمایه گذاران تبدیل شده است.

به نظر می رسد سطح حمایتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1270 دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت این فلز زرد با افت بیشتری روبرو خواهد شد.

برچسب ها :

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
4 0

Polat0090 میگه :

تاریخ: 1396/09/12 ساعت 20:17
سلام دوستان عزیز انشاالله خدا به همگی دوستان عزیزی که دم از خرید میزنند صبر عطا کنه...استادهای بزرگ چندین بار عرض کردم خدمت همگی دوستان عزیز بازار بورس حکایت حوض و فواره هست... فواره گر بلند شود... سرنگون شود...این جمله از بزرگان به همگی ما وصیت شده...یا علی مدد التماس دعا


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا