دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ). جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

نمایشگاهی برای تبدیل کیش به نگین طلایی خلیج فارس

سایت طلا: سومین نمایشگاه بین المللی طلا و جواهر کیش پس از 5 روز برپایی در حالی به پایان یافت که می تواند به نقطه عطفی در صنعت طلا و جواهر کشور مبدل گردد.

به گزارش سایت طلا، جزیره زیبای کیش امسال میزبان سومین نمایشگاه طلا نمایشگاه بین المللی طلا، جواهر، نقره، ساعت، سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی و صنایع وابسته بود، نمایشگاهی که با حمایتها و پشتیبانی ها می تواند این جزیره توریستی را به قطب تولید و صادرات ایران و منطقه تبدیل کند.
نزدیکی به آبهای آزاد و همچنین همجواری با کشورهای حاشیه خلیج فارس، معافیت مالیاتی و قرارگرفتن در منطقه آزاد همگی می تواند کیش را به نگین طلایی خلیج فارس و مرکزی برای سرمایه گذاری و تولید طلا و جواهرات مبدل کند.
نمایشگاه طلا و جواهر کیش طی این سه سال برگزاری با رشد قابل توجهی همراه بوده و ایجاد همچنین نمایشگاهی در این نقطه از کشور و جذب مشارکت کننده در موقعیت رکود اقتصادی بازار به واقع کار بزرگ و طاقت فرسایی بشمار می رود که مجری آن از عهده این امر به خوبی برآمده است.
امسال نمایشگاه سوم طلا و جواهر کیش متفاوت تر از گذشته برگزار شد، و حضور اتحادیه ساعت و برخی از گالری داران و فروشندگان ساعت، خون تازه ای در رگ این نمایشگاه تزریق کرد. گرچه نمی توان از حضور برخی از کشورهای صاحب نام در زمینه  طلا و جواهر در نمایشگاه امسال نیز چشم پوشید. حضور کشوری چون تایلند که خود پایتخت جواهرات دنیا لقب گرفته، و همچنین هنگ کنگ، ترکیه، هند و افغانستان همگی بر عیار نمایشگاه سوم طلا و جواهر افزوند.
میل به سوی حرفه ای برگزار شدن نمایشگاه و همچنین تعامل و دعوت از اتحادیه ها و تشکلهای طلا و جواهر سراسرکشور، حضور فعالین و کارشناسان صنعت طلا و جواهر کشور و نیز توجه به رسانه ها و اطلاع رسانی دقیق و حرفه ای همگی نمایی قابل قبول از این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار داد.
گرچه هیچ نمایشگاهی را نمی توان بدون مشکل فرض نمود و طبیعتاً برخی معایب هم در این نمایشگاه وجود داشت؛ که از آن جمله می توان به عدم حضور چهره های شاخص دولتی و اقتصادی در این نمایشگاه نام برد، خالی بودن برخی از غرفه ها که می شد با طراحی بهتر برخی نقایص آن را برطرف نمود، و یا اضافه نمودن یک روز به زمان برگزاری نمایشگاه، ولی همه اینها به هیچ وجه زحمات تیم برگزار کننده نمایشگاه را که از 10 ماه پیش به طور جدی پیگیر اجرا و شکل گیری سومین نمایشگاه طلا و جواهر کیش بودند را کم ارزش نمی کند.
گزارش سایت طلا حاکیست، در همین میان باید اقرار کرد که عدم حضور برندهای مطرح صنعت طلا و جواهر کشورمان در این نمایشگاه و کلیه نمایشگاههای طلا و جواهر کشور همکنون به چالش اصلی همه نمایشگاه های طلا و جواهر در کشور تبدیل شده است، مجاب کردن و اطمینان بخشی به ایشان برای حضور در نمایشگاه و عدم ایجاد مشکلات مالیاتی برای ایشان پس از آن می تواند به رشد این نمایشگاهها و ارتقاء جایگاه صنعت طلا و جواهر کشورمان کمک شایانی نماید.
به هرحال سومین نمایشگاه طلا و جواهر کیش خاتمه یافت و همکنون همه نگاهها به نمایشگاه سالی آتی این جزیره دوخته شده است.
نمایشگاه نوپایی که نهال آن سه سال گذشته کاشته شد و به گفته مجری آن طی این سالها به سختی و مشقت برگزار گردید، و طی این سه سال هیچ توجیه اقتصادی برای برگزارکننده آن نداشته است، و شاید دیگر همچین نمایشگاهی در این جزیره برگزار نگردد.
در این موقعیت حمایتهای دولتی و صنفی در برگزاری این نمایشگاه بسیار مهم بوده و امیداست با نگاه مثبت مسئولین به صنف و صنعت طلا و جواهر این بخش مهم اقتصادی کشور که دارای پتانسیل بالای اشتغالزایی و درآمدزایی است به شکوفایی و اوج خود برسد. انشاءالله.
 
انتهای پیام


سایر خبر های این گروه
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا