دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ).

انتظار برخورد با ارز‌های مجازی را از بانک مرکزی نداشته باشید

حکیمی با اشاره به اینکه نظارتی بر فعالیت ارز‌های مجازی در کشور نداریم، افزود: آماری از فعالیت ارز‌های مجازی در کشور در دست نیست وارز‌های رمزینه هم به گونه‌ای است که نمی توان آن را اندازه گرفت.

به گزارش سایت طلا به نقل از باشگاه خبرنگاران، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در نشست خبری با خبرنگاران درمورد چگونگی برخورد با ارز‌های رمزینه در عرصه لوکال و محلی افزود: یک سیاست درمورد ارز‌های جهانروای وجود دارد  که اگر کسی خواست نوآوری در عرصه ارز‌های رمزینه در ایران انجام دهد، براساس چهارچوب  برخورد خواهد شد.

وی با تاکید روی اهمیت فناوری مالی در عرصه خدمات بانکی گفت: باتوجه به مطالعات و تجربیات بین المللی و گسترش کاربرد فین تک ها، بانک مرکزی برنامه‌ای را به عنوان نقشه راه و سیاست‌های کلی در شش مرحله در عرصه فناوری‌های مالی تا پایان ۹۷ تدوین و اجرا خواهد کرد.

این مقام مسوول با اشاره به گسترش فین تک ها، به عنوان بند چهارم سند سیاست نامه تصریح کرد: چهارچوب‌هایی در این سیاست نامه تهیه شده که امکان کنترل حساب‌های چندین بانک را برای بانک کاربر ممکن خواهد کرد.

حکیمی گفت: ارز‌های رمزینه یا مجازی در بازار پول کشور به موضوعی جذاب برای فعالین اقتصادی تبدیل شده است و بانک مرکزی تا پایان نیمه اول ۱۳۹۷ مجموعه مقررات مرتبط با پول رمزینه را منتشر خواهد کرد.

 وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه حساسیت نسبت به ارز‌های مجازی و رمزینه در کدام نهاد‌ها بیشتر است یادآورشد: حساسیت نسبت به ارز‌های جهانروای مجازی در شورای عالی فضای مجازی و کارگروه‌ها وجود دارد و قوه قضاییه و دادستان کل کشور به این موضوع حساس شده اند.

این مقام مسوول اضافه کرد: پدیده ارز‌های مجازی پولی است و بانک مرکزی هم پلیس نیست و کسی نباید انتظار برخورد با این ارز‌ها را از بانک مرکزی داشته باشد.


ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا