دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ).

اقتصاد چین دچار فروپاشی می شود؟

بانک مرکزی چین اعلام کرد به دلیل آسیب پذیر شدن سیستم مالی این کشور، اقتصاد چین در آستانه فروپاشی قرار دارد.

به گزارش سایت طلا به نقل از خبرگزاری مهر، رییس بانک مرکزی چین هشدار داد سیستم مالی چین به دلیل سطح بالا بدهی ها، روز به روز آسیب پذیر تر می شود.

رییس بانک خلق چین در مقاله ای که بر روی وب سایت بانک مرکزی چین منتشر شد، نسبت به آینده مشکلات احتمالی مالی در دومین اقتصاد بزرگ جهان یعنی چین هشدار داد.

«ژو» تصریح کرد از جمله اقدامات کلیدی برای کنترل چنین خطراتی در بخش مالی چین به انجام اصلاحات عمیق و باز نگه داشتن سیستم مالی در چین است. وی در ادامه گفت: ریسک های آسیب زننده به بازارهای مالی در چین مخفی. ، پیچیده، ناگهانی، مسری و خطرناک هستند.

رییس بانک مرکزی چین گفت: در بخش هایی از اقتصاد واقعی، این مسئله به عنوان بدهی های بیش از حد منعکس شده و در سیستم مالی، این همان اعتبار است که به سرعت در حال گسترش است.

«ژو» سه ریسک مالی مهم را که چین با آنها روبرو می شود را اینگونه معرفی کرد: نسبت بالای بدهی و نقدینگی در فاینانس کلان؛ ریسک اعتباری در فاینانس خرد و سایه بازار بانکداری  بین المللی و بانکداری منطقه ای همراه با جرایم مالی.

وی خاطر نشان کرد: نسبت مجموع بدهی به تولید ناخالص داخلی چین در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۲۴۷ درصد رسید؛ در حالیکه بدهی شرکت ها ۱۶۵ درصد آن را تشکیل می دهند که این موضوع بالاتر از سطح خطر پذیرفته شده بین المللی است.

رییس بانک خلق چین گفت: ریسک های مالی شامل ریسک های پایه ای مرتبط با بازارهای مالی و موسسات مالی می شود. برای مثال، برخی از موسسات مالی ناسالم قادر به تامین استانداردهای مرتبط در حوزه کاری خود نیستند و در نتیجه این مسئله منجر به ورشکستگی یا بسته شدن آنها می شود.

«ژو» در ادامه گفت: اقتصاد چین در حال حاضر در آستانه فروپاشی است و اقتصاد این کشور به دلیل حجم بالای سرمایه گذاری بر پایه پول قرضی بسیار آسیب پذیر است.

«ژو ژیاچوان» در پایان گفت: یکی از دلایلی که منجر به تجربه زمان های سخت اقتصادی برای پویایی اقتصاد چین شده، وجود شرکت هایی است که به دلیل عدم توانایی در باز پرداخت بدهی های خود باید بسته شوند یا در آستانه ورشکستگی قرار دارند.

برچسب ها :

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا