سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
در نشست رؤسای اتحادیه های طلا و جواهر سراسر کشور عنوان شد؛

با دریافت چندین باره مالیات برارزش افزوده طلا، سرمایه خانواده ها از بین خواهد رفت

سایت طلا : رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با اشاره به مشکلات ایجاد شده توسط مالیات برارزش افزوده گفت: همکاران ما معتقدند با دریافت مکرر این نوع مالیات از مردم سرمایه های خانواده ها از بین خواهد رفت.

با دریافت چندین باره مالیات برارزش افزوده طلا، سرمایه خانواده ها از بین خواهد رفت

به گزارش سایت طلا، صبح امروز حدود 60 رئیس اتحادیه طلا و جواهر از سراسر کشور دور هم جمع شدند تا ضمن بررسی و طرح مشکلات این صنف در مورد برون رفت از معضل مالیات برارزش افزوده به بحث و تبادل نظر بپردازند.

در این نشست محمد کشتی آرای با بیان ارسال لایحه دولت به مجلس برای اصلاح قانون مالیات برارزش افزوده گفت: در لایحه ای را که دولت تننظم کرده براساس 3 درصد از اصل فاکتور تأکید دارد، ولی دوستان ما در سراسر کشور اعتقاد دارند که در هر صورت گرفتن مالیات به صلاح صنف طلا و جواهر نیست.

وی افزود: دلیل همکاران ما برای رد دریافت این مالیات از کل مبلغ طلا بر این منطق استوار است که اگر مالیات به صورت مکرر و چندباره گرفته شود در چرخه زمان اصل سرمایه خانواده ها با این مالیات از بین خواهد رفت.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفتگو با سایت طلا ادامه داد: رؤسای اتحادیه سراسر کشور در این جلسه اعلام کردند که مالیات باید از روی اجرت مصنوعات طلا دریافت شود و شمش طلا و مواد اولیه از این قانون معاف شود.

کشتی آرای در مورد برگزاری این جلسه نیز خاطرنشان کرد: در نشست امروز مباحث دیگری مانند طلای خارجی، طلای دست دوم، و همچنین درصدی که در فاکتورها به عنوان اجرت لحاظ می شود مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است در این جلسه که توسط کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف برگزار شده بود، مسئولین اتحادیه های طلا و جواهر کشور طی سخنانی ضمن بیان مشکلات پیش روی این صنف و صنعت بر حل مشکلات آن تأکید کردند و در انتهای این مراسم تصمیمات این نشست در  قالب صورتجلسه ای به امضای رؤسای اتحادیه های کل کشور رسید.

انتهای پیام


سایر خبر های این گروه
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا