دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ).
ثبت بالاترین قیمت نفت برای ایران در سال ۲۰۱۷؛

قیمت نفت خام سبک ایران ۵۷ دلاری شد

قیمت نفت خام سبک ایران با بیش از ۲ دلار افزایش، به ۵۷ دلار برای هر بشکه رسید تا بالاترین قیمت نفت برای ایران در سال ۲۰۱۷ رقم بخورد.

قیمت نفت خام سبک ایران ۵۷ دلاری شد

به گزارش وزارت نفت؛ قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به ۲۹ سپتامبر، با ۲ دلار و ۲ سنت افزایش به ۵۷ دلار برای هر بشکه رسید، میانگین قیمت نفت ایران از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون، ۴۹ دلار و ۶۶ سنت برای هر بشکه بوده است. ارزش نفت خام سنگین ایران نیز به ۵۴ دلار و ۵۳ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته قبل از آن، یک دلار و ۴۹ سنت افزایش نشان می‌دهد.

قیمت سبد نفتی اوپک نیز به ۵۵ دلار و ۷۸ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته گذشته، یک دلار و ۵۶ سنت افزایش یافته است. قیمت نفت خام شاخص دبلیو تی آی و برنت نیز در هفته منتهی به ۲۹ سپتامبر به ترتیب یک دلار و ۷۷ سنت و یک دلار و ۹۲ سنت برای هر بشکه افزایش یافت و به ۵۱ دلار و ۸۳ سنت و ۵۸ دلار و ۵۹ سنت برای هر بشکه رسید.

همچنین قیمت نفت خام شاخص‌های دوبی و عمان نیز به ۵۵ دلار و ۵۴ سنت و ۵۶ دلار و ۲۰ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته گذشته، به ترتیب یک دلار و ۲۱ سنت و یک دلار و ۳۴ سنت افزایش نشان می‌دهد.

تحلیلگران بر این عقیده اند که توافق کاهش تولید  نفت اوپک و کشورهای داوطلب غیراوپک، ادامه خواهد داشت. در همین زمینه، الکساندر نواک، وزیر نفت روسیه اعلام کرد که از ادامه کاهش تولید تا تابستان آینده، حمایت خواهد کرد.

بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، سطح ذخیره سازی  نفت خام این کشور در هفته منتهی به ۲۲ سپتامبر، با یک میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه کاهش به حدود ۴۷۱ میلیون بشکه رسید که این  امر، در راستای افزایش صادرات نفت خام و بالارفتن  بهره‌برداری از  پالایشگاهها صورت گرفته است.


سایر خبر های این گروه
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا