دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ).
نظرسنجی کیتکو نشان داد:81.82

اختلاف نظر مجدد سرمایه گذاران و کارشناسان اقتصادی درباره قیمت طلا

سایت طلا : تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهد که کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی نسبت به روند قیمت طلا در روزهای آینده اختلاف نظر دارند.

اختلاف نظر مجدد سرمایه گذاران و کارشناسان اقتصادی درباره قیمت طلا

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، قیمت جهانی طلا در روزهای اخیر تحت فشار ناشی از افزایش ارزش دلار آمریکا قرار گرفته و با کاهش روبرو شده است.

بر اساس این گزارش تازه ترین آمارهای وزارت کار آمریکا نشان می دهد که تعداد فرصت های شغلی در این کشور طی ماه سپتامبر با کاهش 33 هزار موردی روبرو شده است. این نخستین بار در 7 سال اخیر است که تعداد فرصت های شغلی در آمریکا با کاهش همراه بوده است.

البته نرخ بیکاری آمریکا در ماه گذشته به 4.2 درصد کاهش یافته است. میزان دستمزدها در آمریکا نیز طی ماه سپتامبر 0.5 درصد افزایش داشته و نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز با رشد 2.9 درصدی روبرو شده است.

در نظرسنجی این هفته 15 کارشناس ارشد اقتصادی شرکت کرده اند که از این تعداد 10 نفر معادل 67 درصد به کاهش قیمت طلا رای داده اند. 4 نفر معادل 27 درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده با افزایش روبرو خواهد شد و یک نفر معادل 7 درصد نیز تاکید کردند قیمت طلا در این مدت تغییری نخواهد داشت.

در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیوز هم 2756 سرمایه گذار و تاجر بین المللی شرکت کرده اند که 1204 نفر معادل 44 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده افزایش خواهد یافت، 1019 نفر معادل 37 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا کاهش می یابد و 533 نفر معادل 19 درصد نیز بر این باورند که قیمت طلا تغییری نمی کند.

در هفته ای که گذشت 53 درصد کارشناسان اقتصادی پیش بینی کرده بودند که قیمت طلا با افزایش روبرو می شود و 58 درصد سرمایه گذاران بین المللی نیز به کاهش قیمت رای داده بودند.

از ابتدای سال 2017 تاکنون کارشناسان اقتصادی 61 درصد پیش بینی های شان درباره قیمت طلا درست بوده و این رقم برای سرمایه گذاران بین المللی 62 درصد بوده است.

به اعتقاد برخی تحلیلگران اقتصادی، افزایش دستمزدها و کاهش نرخ بیکاری آمریکا طی ماه سپتامبر موجب افزایش ارزش دلار در روزهای آینده خواهد شد و این مساله فشار بیشتری را بر قیمت طلا وارد خواهد کرد.

این آمارها از سوی دیگر احتمال افزایش نرخ بهره فدرال ررزو آمریکا در نشست دسامبر را بیشتر خواهد کرد. به نظر می رسد سطح حمایتی مهم و حساس قیمت طلا در روزهای آینده 1258 دلار خواهد بود.

برچسب ها :

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
3 4

پیام میگه :

تاریخ: 1396/07/15 ساعت 22:36
فعلا از ریزش خبری نیست
انس به زودی به کانال 1300 برخواهد گشت.
انس 1470 را خواهد دید ولی به احتمال قوی در اوایل سال آینده میلادی این اتفاق خواهد افتاد
فعلا همه چی صعودیست


پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا