دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ).

پیش بینی موسسه یو بی اس درباره روند قیمت طلا در سال 2018

سایت طلا : بانک یو بی اس سوییس در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که میانگین قیمت جهانی طلا در سال 2018 میلادی افزایش خواهد یافت.

پیش بینی موسسه یو بی اس درباره روند قیمت طلا در سال 2018

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، بانک یو بی اس اعلام کرده است که قیمت جهانی طلا تا سه ماه نخست 2018 میلادی بار دیگر روند صعودی خود را آغاز خواهد کرد و به طور میانگین در سال آینده به 1325 دلار در هر اونس خواهد رسید.

بر اساس این گزارش بانک یو بی اس پیش بینی کرده است که احتمالا روند نزولی قیمت طلا طی هفته های آینده ادامه خواهد یافت ولی این روند در سه ماه نخست 2018 میلادی متوقف خواهد شد.

این بانک در ادامه افزود: انتظار می رود قیمت جهانی نقره و پلاتین نیز طی سال آینده با افزایش روبرو شود و قیمت پلاتین طی سه ماه آینده بار دیگر بیشتر از پالادیوم خواهد شد.

جونی توز تحلیلگر ارشد یو بی اس تاکید کرد: تصور می کنیم که طلا این پتانسیل را دارد تا به زودی با افزایش بیشتری روبرو شود. در شرایط کنونی برقراری ثبات در بازار طلا امری منطقی به نظر می رسد، آن هم به توجه به افزایش ارزش دلار و گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره آمریکا.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر قیمت طلا بتواند سطح حمایتی 1270 دلاری را در کوتاه مدت حفظ کند، این امیدواری وجود دارد که قیمت این فلز گرانبها طی ماه های آینده با افزایش بیشتری همراه خواهد شد. رشد تقاضای فصلی موجب خواهد شد تا قیمت طلا همچنان به روند صعودی اش ادامه دهد.

البته بانک یو بی اس پیش بینی خود نسبت به قیمت طلا در سال 2017 را کاهش داده و به 1270 دلار در هر اونس رسانده است. گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تاثیر زیادی بر افت قیمت طلا داشته است.

بانک یو بی اس در ادامه پیش بینی کرده است که قیمت جهانی نقره تا سه ماه آینده به 18.40 دلار خواهد رسید. این رقم در گزارش قبلی این بانک 17.80 دلار اعلام شده بود.

این بانک درباره چشم انداز قیمت پلاتین و پالادیوم نیز اعلام کرده است که پلاتین طی ماه های آینده همچنان از رابطه مثبت خود با طلا سود خواهد برد. پیش بینی می شود قیمت پلاتین طی سه ماه آینده به بیش از 1000 دلار در هر اونس برسد. قیمت هر اونس پالادیوم نیز طی سه ماه آینده به 950 دلار خواهد رسید.

برچسب ها :

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا