سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.

قیمت طلا بار دیگر تحت تاثیر تقویت ارزش دلار آمریکا با کاهش روبرو شد

سایت طلا : قیمت طلا در بازارهای جهانی در آغاز مبادلات امروز دوشنبه تحت تاثیر افزایش ارزش دلار آمریکا قرار گرفت و با کاهش روبرو شده است.

قیمت طلا بار دیگر تحت تاثیر تقویت ارزش دلار آمریکا با کاهش روبرو شد

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی رویترز، قیمت طلا که روز جمعه نزدیک به بالاترین سطح خود در یک سال اخیر رسیده بود، امروز دوشنبه بار دیگر با کاهش همراه شده است. علت اصلی افت قیمت طلا ، افزایش ارزش دلار و کاهش تقاضای این فلز گرانبها بوده است.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی امروز با 0.7 درصد کاهش به 1337 دلار رسیده است.قیمت طلا روز جمعه برای لحظاتی به بیش از 1357 دلار رسیده بود که بالاترین رکورد از اوت 2016 میلادی بوده است.

تصمیم رهبر کره شمالی برای عدم شلیک موشک بالستیک موجب تقویت ارزش دلار آمریکا در بازارهای بین المللی شده است.

در حالی که آمریکا از شورای امنیت سازمان ملل خواسته است تا امروز دوشنبه درباره پیش نویس تحریم های جدید علیه کره شمالی رای گیری کند، پیونگ یانگ نسبت به اعمال هرگونه تحریم جدید هشدار داده و گفته است که آمریکا بهای سنگینی را خواهد پرداخت.

به نظر می رسد ادامه نگرانی های مربوط به اوضاع کره شمالی و همین طور سقف بدهی های دولت آمریکا می تواند تاثیر زیادی بر روند قیمت طلا در کوتاه مدت داشته باشد.

ویلیام دادلی رئیس فدرال رزرو نیویورک نیز در تازه ترین اظهاراتش تاکید کرد: هنوز خیلی زود است که درباره افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده پیش بینی کنیم.

وی به اوضاع نگران کننده فعلی اقتصاد آمریکا اشاره کرده است.

3 منبع آگاه نیز اعلام کردند که بانک مرکزی اروپا در تازه ترین نشست خود موافقت کرده است تا برنامه کاهش خرید اوراق قرضه را به زودی آغاز کند.

برگزاری نشست بانک مرکزی انگلیس طی روزهای آینده می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات نرخ ارز و قیمت جهانی طلا داشته باشد.

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز با 0.28 درصد کاهش به کمتر از 834 تن رسیده است.

طی روزهای آینده به نظر می رسد آمارهای تورم آمریکا که قرار است پنجشنبه منتشر شود و همین طور اعلام سیاست های پولی بانک مرکزی انگلیس می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا داشته باشد.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، امارهای تورم آمریکا تاثیر زیادی بر گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو خواهد داشت.

آمارهای مهم اقتصادی ژاپن و کانادا نیز طی روزهای آینده اعلام خواهد شد. شاخص اعتماد تجاری استرالیا و نرخ تورم ماهیانه انگلیس نیز اعلام می شود.

برچسب ها :

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
4 2

فاخته میگه :

تاریخ: 1396/06/21 ساعت 00:20
بسمه تعالى
نه با افزايش جو گير بايد شد و نه با كاهش بلكه روند اعتدال مناسب ترين شيوه است هميشه در بر روى يك پاشنه نخواهد چرخيد و هميشه پيش بينى ها درست از آب درنخواهد آمد احتمالا انس كاهشى خواهد بود و متأثر از آن بازار داخل كاهشى است

5 10

bahram میگه :

تاریخ: 1396/06/20 ساعت 17:13
دوستان عزیز دنیا شرایط اشفته و نابسامانی دارد اسیا در بحران کامل و اتحادیه اروپا که 16trilion تولید ناخالصی دارد با جداشدن بریتانیای کبیر 5trilion از تولید ناخالصی خودرا از دست می دهد در شرایط کنونی تنها کشوری قدرتمند است که تنها به خود و اقتصاد خود تکیه داشته باشد این کشور هم اکنون وجود دارد و همه انرا می شناسند با تشکر دو ستان عزیز با خیال راحت از کاهش موقت استفاده کنید قیمت ها بسیار پایین از سطح وا قعی است.

5 0

بی طرف پاسخ می دهد :

تاریخ: 1396/06/22 ساعت 14:50
با سلام
صرفا" جهت مزاح
بهرام جان خیلی وارد خالص و ناخالص نشو..........
دوستان انس وارد فاز اصلاحی شده و تا مرز 1296 میاید. پس از آن در بازار ایران محرم را پیش رو داریم که در شایط عادی تقاضا برای خرید طلا و سکه کاهش می یابد. پس برای خرید عجله نکنید. ولی اینکه ( طلا در دراز مدت سرمایه گذاری خوبی است ) بنده نیز همین عقیده را دارم. ولی به شرطنا و شروطنا . طلای بدون حباب خریداری شود و حداقل برای یکسال نیاز به پولش نداشته باشی.
موفق باشید.

5 9

bahram میگه :

تاریخ: 1396/06/20 ساعت 15:07
دوستان عزیز اگر نظر روز جمعه من را به دقت در یاد داشته باشید روند کاهشی را برای عزیزان بیان کردم حالا هم می گویم این روند موقت است اماده بشید برای خرید و نوسان گیری

0 0

اوسا میگه :

تاریخ: 1396/06/20 ساعت 13:20
با سلام لطفا اساتید محترم روند بازار ارزیابی کنند ممنون از راهنمایی های اساتیدمحترم

0 0

لوچک! میگه :

تاریخ: 1396/06/20 ساعت 12:45
به قول کار بر گرانقدر جناب راد نوسان ذات بازار است پس از نوسانات استفاده کنید چون ما نمیدانیم یک ساعت بعد چه اتفاقی میفتد

7 6

لوچک! میگه :

تاریخ: 1396/06/20 ساعت 12:26
با تصمیم شورای امنیت در موضوع تحریم های جدید علیه کره شمالی روند اونس مشخص خواهد شد در صورت رای مثبت به تحریم های جدید اونس مجددا روند صعودی را در پیش خواهد گرفت

7 10

ehsan 2016 پاسخ می دهد :

تاریخ: 1396/06/20 ساعت 13:44
شک نداشته باشید که تحریم جدید اعمال خواهد شد و تنش بین کره شمالی و آمریکا بیشتر می شود

14 6

لوچک! میگه :

تاریخ: 1396/06/20 ساعت 10:21
آیا سطح 1330 دلاری شکسته خواهد شد این سوال خیلی مهمی است ؟ در صورت شکست این سطح اونس به سرعت به سطح 1300 دلار خواهد رسید

11 5

دوگل پاسخ می دهد :

تاریخ: 1396/06/20 ساعت 12:50
سلام اونس احتمالا به عنوان اولین هدف اصلاح تا 1296 معادل 38.2 درصد فیبوی آخرین موج اصلاح خواهد داشت لذا رسیدن به 1300 دور از انتظار نیست .


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا