سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
تحلیلگر ارشد اقتصادی خبر داد:105.106

قیمت طلا زودتر از انتظار سرمایه گذاران به 1400 دلار خواهد رسید

سایت طلا : یک تحلیلگر برجسته اقتصادی بر این باور است که قیمت جهانی طلا زودتر از تصور و انتظار سرمایه گذاران بین المللی به سطح مقاومتی 1400 دلاری دست خواهد یافت.

قیمت طلا زودتر از انتظار سرمایه گذاران به 1400 دلار خواهد رسید

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، مایک مک گلون تحلیلگر ارشد اقتصادی بلومبرگ اینتلیجنس تاکید کرد: همان طور که اوایل اوت پیش بینی کرده بودم که قیمت طلا به زودی سطح مقاومتی 1300 دلاری را می شکند، این بار نیز پیش بینی می کنم قیمت طلا به زودی به 1400 دلار در هر اونس خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، وی در ادامه تصریح کرد: تنها عاملی که می تواند در شرایط کنونی مانع از افزایش چشمگیر قیمت طلا شود، تقویت ارزش دلار آمریکا خواهد بود. در غیر این صورت قیمت طلا به زودی با افزایش چشمگیرتری روبرو می شود و سطح مقاومتی 1400 دلاری را خواهد شکست.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی افزود: روند قیمت جهانی نقره نیز مثبت خواهد بود و قیمت این فلز نیز طی ماه های آینده با افزایش همراه می شود. کاهش ارزش دلار آمریکا و رشد تقاضای صنعتی مهمترین عوامل افزایش قیمت جهانی نقره خواهد بود.

مک گلون گفت: سطح حمایتی قیمت طلا در شرایط کنونی 1300 دلار است، یعنی قیمتی که پیش از این سطح مقاومتی حساس و تعیین کننده برای این فلز گرانبها به شمار می رفته است. به نظر می رسد سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1375 دلار است و اگر این سطح شکسته شود، قیمت این فلز زرد به زودی تا 1400 دلار در هر اونس افزایش خواهد یافت.

وی تاکید کرد: به نظر من تنش های سیاسی بین المللی به خصوص اوضاع کره شمالی، نگرانی و نااطمینانی نسبت به سیاست های پولی و نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تاثیر زیادی بر ادامه روند صعودی قیمت طلا خواهد داشت.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی تصریح کرد: به نظر من افزایش ارزش دلار آمریکا تنها عامل مهمی است که می تواند مانع افزایش بیشتر قیمت طلا شود.

شاخص ارزش دلار آمریکا طی روزهای اخیر روندی نزولی داشته و به پایین ترین سطح خود در 2 سال و نیم اخیر رسیده است.

وی به روند صعودی قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال اشاره کرد و گفت: به نظر من روند صعودی قیمت ارزهای دیجیتال در بازارهای بین المللی دوام نخواهد آورد. بی شک افزایش تقاضا برای ارزهای دیجیتال تاثیر زیادی بر روند قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی در کوتاه مدت خواهد داشت.

برچسب ها :

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
2 2

شاطی میگه :

تاریخ: 1396/06/20 ساعت 12:11
انس تا سال 2019 روندی صعودی دارد. با توجه به شرایط سیاسی جهان ،انس تا 2000 دلار قابلیت افزایش را دارد.

5 4

استادشطرنج میگه :

تاریخ: 1396/06/18 ساعت 21:30
اونس تااخرسال میلادی احتمال داره مرز1500روهم بشکنه .


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا