سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.

نرخ سود بانکی به تدریج کاهش می یابد

اهواز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نرخ سود بانکی و سود دریافتی از دریافت کنندگان تسهیلات به تدریج کاهش می یابد.

نرخ سود بانکی به تدریج کاهش می یابد

به گزارش سایت طلا به نقل از خبرگزاری مهر، عامر کعبی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: نرخ سودی که نظام بانکی از فعالان اقتصادی دریافت می کند؛ باید در خدمت تولید و رونق اشتغال باشد و منابع مالی و تسهیلات با سهولت و نظارت بیشتر و نرخ کمتر در اختیار تولید کنندگان و فعالان اقتصادی باشد. 

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: البته تغییر نرخ سود بانکی می تواند نقدینگی را از بانک ها به سمت بازارهای دیگر نظیر بازار ارز، طلا و وبرس اوراق بهادار ببرد که لازم است بانک مرکزی بر افزایش احتمالی قیمت ارز و طلا نظارت داشته باشد. 

کعبی اضافه کرد: در نشستی که ماه گذشته به همراه کمیسیون اقتصادی مجلس با مدیران عامل بانک ها داشتیم بر سر کاهش نرخ سود سپرده گذاری و حمایت از تولید کنندگان و متناسب سازی افزایش نرخ سود بانکی با نرخ تورم، چالش ها و راهکارها را بررسی کردیم. هم چنین مقرر شد اتاق مشترکی از نمایندگان کمیسیون اقصادی، مسئولان وزارت اقتصاد و مدیران نظام بانکی تشکیل شود تا در خصوص کاهش تدریجی نرخ سود بانکی و حرکت به سمت بانکداری اسلامی که در کمیسیون اقتصادی در حال تدوین و کارشناسی است و سایر مسائل بانکی، برنامه ریزی خوبی داشته باشیم.

وی در خصوص پرداختی های موسسه آرمان نیز عنوان کرد: با پیگیری هایی که در کمیسیون اقتصادی و به همراه مجمع نمایندگان خوزستان از طریق بانک مرکزی داشتیم؛ تفاهم نامه ای چندی پیش میان موسسه آرمان و ملل منعقد شد تا پرداختی سپرده گذاران از طریق موسسه ملل صورت گیرد. امیدواریم حسابرسی موسسه آرمان طی یک ماه آینده به پایان برسد و پرداخت سپرده های مردم آغاز شود.

برچسب ها :

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا