سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.

دیدار هیئت تجاری طلا و جواهر هنگ کنگ با نمایندگان بخش تولید مصنوعات طلای کشور

سایت طلا: هیئت تجاری اقتصادی حوزه طلا و جواهر هنگ کنگ روز گذشته طی نشستی با مسئولین اتحادیه تولید کنندگان و صادرکنندگان طلا و برخی از فعالین این بخش به بررسی ظرفیت های همکاری بین ایران و هنگ کنگ پرداختند.

دیدار هیئت تجاری طلا و جواهر هنگ کنگ با نمایندگان بخش تولید مصنوعات طلای کشور

به گزارش سایت طلا عصر روز گذشته شرکت شهرکهای صنعتی تهران میزبان نشستی بین هیئت تجاری طلا و جواهر هنگ کنگ و اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر بود.

در این نشست که رؤسای اتحادیه طلا و جواهر تبریز و شیراز نیز حضور داشتند حاضرین به تبادل نظر و بررسی زمینه همکاری های طلایی بین این دو کشور پرداختند.

"کن لو" رئیس اتحادیه طلا و جواهر هنگ کنگ  در این جلسه با بیان مزیت های تجاری هنک کنگ  و منطقه آزاد تجاری این منطقه، تنوع تولید محصول و صادرات به آمریکا و خاورمیانه را از مزیت های آن دانست.

وی با اشاره به کیفیت مصنوعات طلای این شهر افزود: طی سالهای اخیر نوآوری های خوبی در این منطقه صورت گرفته و مصنوعات طلای هنگ کنگ در مدل سازی دارای ویژگی های خاص و منحصر به فرد است.

"خلیل پرتوزاده" معاون اموربازرگانی و توسعه سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز در این نشست ضمن تشکر از بخش خصوصی و قول مساعد دولت برای حمایت از آن بر آشنایی با قوانین واردات و صادرات، و آموزش و انتقال تکنولوژی ها تأکید کرد.

"سیدحجت شفایی" هم طی سخنانی با بیان قابلیت های ایران در زمینه سنگهای تزئینی بر گسترش همکاری ها بین بخش طلا و جواهر ایران و هنگ کنگ تأکید و انتقال دانش و تکنولوژی و همچنین آموزش را برای کشورمان مهم ارزیابی کرد.

در ادامه این جلسه "محمدحسین مستغنی" رئیس اتحادیه طلا و جواهر شیراز نیز همکاری بین هنگ کنگ و ایران را فرصت خوبی برای گسترش همکاری ها و انتقال تکنولوژی ها عنوان کرد.

گزارش سایت طلا می افزاید؛ " مهدی بهرمانی" رئیس اتحادیه طلا و جواهر تبریزهم در این نشست با اشاره به بازار بزرگ تبریز به عنوان بزرگترین بازار مسقف جهان و ظرفیت خوب این شهر، گفت: مزیت ایران در حوزه تولید مصنوعات طلا و جواهر، انرژی ارزان و نیروی کار جوان با هزینه کم است و پایین بودن قیمت تمام شده در ایران می تواند مورد توجه سرمایه گذاران خارجی قرار گیرد.

همچنین "هاشم محمدی" نایب رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و جواهر ضمن بیان فرهنگ و رسوم مردم ایران در مصرف طلا، وجود معادن سنگ های تزئینی در کشور را  با ارزش دانست که می تواند زمینه مناسبی برای سرمایه گزاری و توسعه همکاری ها ایجاد نماید.

گفتنی است طرفیین در انتهای این نشست ضمن تبادل هدایا و نشان یادبود بر تداوم همکاری ها و حضور در نمایشگاههای دو کشور تأکید کردند.

انتهای پیام


سایر خبر های این گروه
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا