دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ). جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
Warning Component => SEARCH | LIST
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
تحلیلگران اقتصادی: 5.6

افت تقاضای فصلی در تابستان فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد می کند

سایت طلا : برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که کاهش تقاضای فصلی برای طلا در فصل تابستان همچنان فشار زیادی را بر قیمت این فلز گرانبها وارد می کند.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

از اینستاگردی سایت طلا دیدن فرمایید. آخرین مدل ها و مصنوعات طلا و جواهر

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، در حالی که کاهش ارزش دلار آمریکا و نگرانی های مربوط به تنش های سیاسی در کاخ سفید موجب افزایش چشمگیر قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه و رشد 2.2 درصدی قیمت آن در هفته گذشته شده، به نظر می رسد کاهش تقاضا در تابستان فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

بر اساس این گزارش برخی تحلیلگران اقتصادی معتقدند که شرایط موجود در بازارهای بین المللی برای افزایش چشمگیر قیمت طلا به سطح 1300 دلاری کافی نیست و افت تقاضای فصلی می تواند همچنان فشار زیادی را بر قیمت وارد کند.

این گزارش افزود: اگر آمارهای مثبت اقتصادی در آمریکا طی روزهای آینده منتشر شود این احتمال وجود دارد که ارزش دلار با افزایش روبرو شود و این عامل فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کند.

قیمت طلا در ماه های اخیر بین 1200 تا 1300 دلار در هر اونس در نوسان بوده است. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی اگر طلا بتواند سطح مقاومتی 1260 دلاری را طی روزهای آینده بشکند، می تواند تا سطح 1300 دلار در هر اونس افزایش یابد.

ولی اگر به کمتر از 1250 دلار در هر اونس بازگردد این احتمال وجود دارد که تا مرز 1190 دلاری کاهش یابد. گرچه به نظر می رسد برگزاری نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا تاثیر چندانی بر قیمت طلا نداشته باشد ولی این نشست مهمترین رویداد اقتصادی طی روزهای آینده خواهد بود.

برخی تحلیلگران بر این باورند که نگرانی های مربوط به ادامه تحقیقات دحالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می تواند موجب فشار بیشتر بر ارزش دلار و افزایش قیمت طلا شود.

تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد که بانک مرکزی روسیه طی ماه گذشته خرید طلا را کاهش داده است. آمارهای کامرز بانک حاکی است که بانک مرکزی روسیه طی ماه گذشته حدود 9.3 تن طلا خریداری کرده است. به نظر می رسد بانک مرکزی چین در این مدت خرید طلا را ادامه نداده است و میزان ذخایر طلای این کشور ثابت بوده است.

وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص چین و هند طی روزهای آینده می تواند تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا داشته باشد.

برچسب ها :

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا