سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.

آیا طلا می تواند طی روزهای آینده سطوح مقاومتی 1240 و 1250 دلاری را بشکند؟

سایت طلا : با توجه به رشد چشمگیر قیمت طلا در مبادلات هفته گذشته این سئوال مهم مطرح می شود که آیا طلا طی روزهای آینده می تواند سطوح مقاومتی جدیدی را پشت سر بگذارد؟

آیا طلا می تواند طی روزهای آینده سطوح مقاومتی 1240 و 1250 دلاری را بشکند؟

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، قیمت طلا در هفته گذشته با رشد 1.5 درصدی روبرو شده که این بهترین عملکرد هفتگی قیمت طلا از اوایل ژوئن به شمار می رود.

بر اساس این گزارش قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه به مرز 1228 دلاری رسیده است. کن موریسون تحلیلگر ارشد اقتصادی بر این باور است که آمارهای مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا فشار زیادی را بر ارزش دلار در کوتاه مدت وارد می کند و این مساله موجب خواهد شد تا قیمت طلا طی روزهای آینده سطح مقاومتی 1240 دلاری را بشکند.

وی در ادامه تصریح کرد: احتمال شکسته شدن سطح مقاومتی 1240 دلاری طی روزهای آینده و دستیابی به سطح قیمتی 1250 دلاری، بیش از 50 درصد خواهد بود.

دارین نیوسام تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری دی تی ان تاکید کرد: روند قیمت طلا در کوتاه مدت صعودی خواهد بود. زمینه لازم برای شکسته شدن سطح مقاومتی 1240 دلاری فراهم است. اگر این سطح شکسته شود تقاضا برای طلا در بازارهای بین المللی با افزایش چشمگیری روبرو خواهد شد.

کریس وچیو کارشناس اقتصادی موسسه دیلی اف ایکس نیز گفت: اگر نرخ بهره اوراق قرضه آمریکا و شاخص سهام طی روزهای آینده افزایش یابد، این مساله به ضرر قیمت طلا خواهد بود.

روبین بیهار تحلیلگر موسسه مالی سوسایت جنرال فرانسه نیز گفت: سرمایه گذاران بین المللی منتظر روشن شدن وضعیت سیاست های پولی و نرخ بهره بانک های مرکزی بزرگ جهان از جمله انگلیس و ژاپن هستند. بانک کانادا برای نخستین بار در 7 سال اخیر نرخ بهره را افزایش داده است.

وچیو افزود: سطح حمایتی قیمت طلا در روزهای آینده 1200 دلار خواهد بود. سطوح مقاومتی حساس و تعیین کننده قیمت طلا نیز در روزهای آینده ابتدا 1237 دلار سپس 1240 و 1250 دلار خواهد بود.

اگر سطح مقاومتی 1260 دلاری نیز شکسته شود قیمت طلا به سرعت به سوی مرز 1290 دلار در هر اونس پیش خواهد رفت.

به نظر می رسد طی روزهای آینده برگزاری نشست بانک مرکزی اروپا و تصمیم آن درباره نرخ بهره تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت. وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظعور و در حال توسعه نیز می تواند عامل مهمی برای قیمت طلا باشد.

برچسب ها :

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
0 2

casra میگه :

تاریخ: 1396/04/25 ساعت 16:57
سلام،،زمان ورود به این کانالها نیز مهم میباشد،،،،

1 3

olgoo میگه :

تاریخ: 1396/04/25 ساعت 13:45
سلام برشما
میتواند.اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا