سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.

رشد 1.5 درصدی قیمت جهانی طلا برای نخستین بار از اوایل ژوئن

سایت طلا : قیمت طلا در پایان مبادلات روز جمعه با افزایش روبرو شد تا برای نخستین بار از اوایل ژوئن با رشد هفتگی همراه شود.

رشد 1.5 درصدی قیمت جهانی طلا برای نخستین بار از اوایل ژوئن

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی مارکت واچ، قیمت طلا در بازارهای بین المللی در پایان مبادلات روز جمعه با افزایش چشمگیری روبرو شد که علت اصلی این مساله انتشار آمارهای ناامید کننده اقتصادی در آمریکا بوده است.

بر اساس این گزارش تازه ترین آمارهای اقتصادی آمریکا نشان می دهد که خرده فروشی در ماه ژوئن با کاهش روبرو شده و شاخص قیمت مصرف کننده نیز روندی نزولی داشته است. این مساله می تواند موجب نگرانی های تازه ای نسبت به وضعیت رشد اقتصادی آمریکا در سال 2017 و روند افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده شود.

این گزارش افزود: قیمت طلا روز جمعه بهترین عملکرد در 5 هفته اخیر را داشته و برای نخستین بار از اوایل ژوئن با رشد هفتگی روبرو شده است.

قیمت هر اونس طلا در پایان مبادلات روز جمعه با 10.40 دلار افزایش معادل 0.9 درصد رشد به بیش از 1228 دلار رسیده است. قیمت طلا در هفته ای که گذشت با رشد 1.5 درصدی همراه شده است. این بهترین عملکرد قیمت طلا از 2 ژوئن به شمار می رود.

کاهش 0.2 درصدی خرده فروشی در اقتصاد آمریکا طی ماه گذشته نگرانی های تازه ای را نسبت به وضعیت رشد اقتصادی این کشور به وجود آورده است. کارشناسان و تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که خرده فروشی در ماه ژوئن با رشد 0.1 درصدی روبرو می شود.

برخی تحلیلگران بر این باورند که انتشار امارهای ناامید کننده در آمریکا بار دیگر موجب شده است تا احتمال افزایش نرخ بهره تا پایان امسال به کمتر از 50 درصد برسد.

این در حالی است که فدرال رزرو آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که قصد دارد تا پایان امسال یک بار دیگر نرخ بهره را افزایش داده و برنامه کاهش تراز مالی خود را نیز آغاز کند.

واقعیت این است که آمارهای اقتصادی در آمریکا ناامید کننده بوده و رئیس فدرال رزرو نیز تمرکز خود را بر روی مساله تورم قرار داده است.

رئیس فدرال رزرو آمریکا در تازه ترین اظهارات خود در نشست کنگره به این مساله اشاره کرده است که هر گونه افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده کاملا تدریجی خواهد بود.

به نظر می رسد قیمت طلا در روزهای آینده بیشتر تحت تاثیر نشست مهم و تاثیرگذار بانک مرکزی اروپا قرار خواهد داشت.

قیمت هر اونس نقره نیز طی هفته ای که گذشت با رشد 3.1 درصدی روبرو شد و به بیش از 15.90 دلار در هر اونس رسیده است.

برچسب ها :

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
4 1

پیام میگه :

تاریخ: 1396/04/24 ساعت 18:13
قبلا گفته شد انس حوالی 1211 بازی خواهد کرد و سپس 1181 دیده خواهد شد و گفته شد این هفته نهایتا تا 1220 رشد خواهد کرد که البته این پیش بینی درست نبود و تا 1234 بالا رفت.
انس همچنان پتانسیل ریزش را دارد مگر اینکه 1244 را بشکند.
پیش بینی این هفته:
هفته ای باثبات را پیش بینی میکنم و انس نهایتا تا 1239 میتونه رشد کنه.

6 1

Agha masoud میگه :

تاریخ: 1396/04/24 ساعت 15:17
برندگان اصلی پایین نگهداشتن مصنوعی نرخ ارز سپرده گذاران بانکی هستند

0 0

امیردنت پاسخ می دهد :

تاریخ: 1396/04/24 ساعت 20:35
با سلام خدمت آقا مسعود همانطور که قبلا عرض کردم این دولت افزایش نرخ عرض را تدریجی و سالانه 10 تا بیست درصد انجام خواهد داد و مثل چند سال قبل افزایش و کاهش های ناگهانی و غیر عادی به نفع سودجویان و دلالان نخواهیم داشت لذا اقلا تا 3 سال دیگر سپرده گذاری سود دارد البته به تدریج سود بانکی کاهش خواهد یافت تا مردم وارد کسب و کار شوند و بازارها از رکود خارج شود امیدوارم همیشه اشخاص سود ملت ایران را به سود شخصی ترجیح دهند تا درآمد و پول خودشان هم برکت داشته باشد

5 4

Agha masoud پاسخ می دهد :

تاریخ: 1396/04/24 ساعت 17:50
ولی در میان مدت وبلند مدت سپرده گذاران بانکی متضررین اصلی بازار ها خواهد بوداخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا