سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.

موسسه ای بی ان امرو پیش بینی خود نسبت به قیمت طلا را کاهش داد

سایت طلا : موسسه سرمایه گذاری ای بی ان امرو در تازه ترین گزارش خود پیش بینی نسبت به قیمت طلا تا پایان امسال را کاهش داده است.

موسسه ای بی ان امرو پیش بینی خود نسبت به قیمت طلا را کاهش داد

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، موسسه سرمایه گذاری ای بی ان امرو در تازه ترین تحلیل خود از وضعیت بازارهای بین المللی پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا تا پایان امسال به کمتر از 1210 دلار خواهد رسید.

بر اساس این گزارش موسسه سرمایه گذاری ای بی ان پیش از این اعلام کرده بود که قیمت هر اونس طلا تا پایان امسال به 1300 دلار می رسد.

این گزارش افزود: تحلیلگران اقتصادی موسسه ای بی ان امرو بر این باورند که سیاست های سختگیرانه پولی فدرال رزرو آمریکا فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد می کند.

افزایش نرخ بهره واقعی اوراق قرضه آمریکا و اروپا می تواند فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد کند.

این موسسه سرمایه گذاری افزود: گرچه پیش بینی جدید ما نشان می دهد که قیمت هر اونس طلا تا پایان امسال روندی نزولی خواهد داشت و به 1210 دلار خواهد رسید ولی قیمت طلا نقره و پلاتین در سال 2018 میلادی با افزایش روبرو خواهد شد.

این پیش بینی نشان می دهد که قیمت هر اونس طلا تا پایان سال آینده به بیش از 1350 دلار خواهد رسید. موسسه سرمایه گذاری ای بی ان پیش بینی کرده است که فدرال رزرو آمریکا سال آینده 2 بار نرخ بهره را افزایش خواهد داد و تا پایان امسال نیز یک بار دیگر نرخ بهره را به میزان 0.25 درصد افزایش می دهد.

در حالی که ارزش دلار آمریکا طی هفته های اخیر با کاهش روبرو شده ولی سیاست های پولی فدرال رزرو مانع از افزایش قیمت طلا شده است.

این گزارش حاکی است قیمت جهانی طلا در سال 2018 میلادی تحت تاثیر کاهش ارزش دلار و افزایش تورم با رشد بیشتری روبرو خواهد شد و تا پایان سال آینده به 1350 دلار در هر اونس می رسد.

قیمت طلا نسبت به اوایل ژوئن تاکنون بیش از 6 درصد کاهش داشته است. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، افزایش بهره واقعی اوراق قرضه آمریکا و منطقه یورو تاثیر زیادی بر افت قیمت جهانی طلا داشته است.

به نظر می رسد یکی از مهمترین تحولات بازار طلا در سال 2017 میلادی ارتباط تنگاتنگ و معنادار بهره اوراق قرضه آمریکا و اروپا با قیمت این فلز گرانبها بوده است.

برچسب ها :

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا