سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
بلومبرگ تحلیل کرد:

ناامیدی مدیران صندوق های بزرگ سرمایه گذاری جهان نسبت به قیمت طلا

سایت طلا : تازه ترین بررسی ها نشان می دهد که مدیران ارشد صندوق های بزرگ سرمایه گذاری جهان در حال کاهش ذخایر طلای خود هستند.

ناامیدی مدیران صندوق های بزرگ سرمایه گذاری جهان نسبت به قیمت طلا

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ، در حالی که مدیران صندوق های سرمایه گذاری بزرگ جهان یک ماه پیش امید زیادی به عملکرد قیمت طلا در سال 2017 داشتند ولی تازه ترین بررسی ها و نظرسنجی ها نشان می دهد، مدیران صندوق های سرمایه گذاری نسبت به روند صعودی قیمت طلا ناامید شده و میزان ذخایر طلای خود را کاهش می دهند.

بر اساس این گزارش میزان ذخایر طلای صندوق های سرمایه گذاری جهان موسوم به اس پی دی آر طی هفته گذشته با کاهش شدیدی روبرو شده و به پایین ترین سطح از مارس رسیده است.

حتی در شرایطی که نگرانی ها نسبت به تشدید تنش های ژئوپلیتیک افزایش یافته، قیمت طلا که در ماه  ژوئن به بالاترین سطخ در 7 ماه اخیر رسیده بود، اکنون در 5 هفته اخیر به طور متوالی کاهش داشته و نزدیک به پایین ترین رقم در 4 ماه اخیر رسیده است.

به نظر می رسد سرمایه گذاران بین المللی نسبت به اقدام احتمالی بانک های مرکزی بزرگ حهان برای افزایش نرخ بهره و متوقف کردن سیاست های انبساطی پولی کاملا هیجان زده شده اند.

راب هاورث تحلیلگر ارشد اقتصادی یک بانک آمریکایی تاکید کرد: فدرال رزرو آمریکا همچنان در مسیر افزایش نرخ بهره قرار دارد و این مساله چالش بزرگی برای قیمت طلا در ماه های آینده خواهد بود.

آمارهای رسمی در بازارهای فلزات گرانبها نیز نشان می دهد که تعداد مبادلات و قراردادهای بلندمدت در بازار طلا نیز با افت شدیدی روبرو شده است.

قیمت طلا در شش ماه نخست امسال با رشد 7.9 درصدی روبر و شده که نگرانی های مربوط به انتخابات فرانسه و برگزیت تاثیر زیادی بر این مساله داشته است.

تحلیلگران ارشد بانک بی ان پی پاریباس بر این باورند که قیمت طلا تا سه ماه پایانی امسال به 1165 دلار خواهد رسید. انتشار متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا تغییر چندانی را در گمانه زنی سرمایه گذاران بین المللی نسبت به افزایش نرخ بهره آمریکا تا پایان امسال و کاهش تراز مالی فدرال رزرو ایجاد نکرده است.

به نظر می رسد بانک های مرکزی انگلیس و کانادا قصد دارند به زودی نرخ بهره خود ر افزایش دهند.

البته موسسه سرمایه گذاری یو بی اس بر این باور است که قیمت طلا در شرایط کنونی بین 1200 تا 1300 دلار در هر اونس در نوسان خواهد بود چرا که قیمت طلا از مسیر نرخ بهره واقعی آمریکا تبعیت می کند نه نرخ بهره اسمی.

صندوق بین المللی پول نیز در تازه ترین گزارش خود پیش بینی نسبت به رشد اقتصادی آمریکا را کاهش داده است. موانعی مثل پیر شدن جمعیت آمریکا و کاهش بهره وری می تواند به ضرر رشد اقتصادی باشد.

برچسب ها :

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا