سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
در میانه این هفته معاملاتی؛

شاخص کل فرابورس به ۹۰۱ واحد رسید

روز جاری به موازات رشد یک واحدی آیفکس و صعود آن به ارتفاع 901 واحدی، حدود 70 درصد از حجم کل مبادلات نیز به بازارهای اول و دوم اختصاص یافت.

 شاخص کل فرابورس به ۹۰۱ واحد رسید

به گزارش فرابورس ایران، معامله بالغ بر 292 میلیون سهم به ارزش بیش از 2 هزار و 460 میلیارد ریال نتیجه دادوستدهای بازارهای فرابورس در روز 19 تیرماه بود و حدود 70 درصد از حجم کل مبادلات نیز در بازارهای اول و دوم دست به دست شد؛ بدین ترتیب نزدیک به 197 میلیون سهم به ارزش افزون بر 437 میلیارد ریال در این دو بازار بین سهامداران تغییر مالکیت یافت.

در سه تابلو معاملاتی بازار پایه نیز بیش از 91 میلیون سهم به ارزش افزون بر 158 میلیارد ریال بین سهامداران جابه‌جا شد و بازار اوراق با درآمد ثابت نیز میزبان دادوستد بالغ بر یک میلیون ورقه بهادار به ارزش افزون بر یک هزار و 761 میلیارد ریال بود.

عنوان بیشترین افزایش قیمتی در میان نمادهای فرابورسی به نام نمادهای «غشهداب»، «دبالک» و «تلیسه» تا سقف نزدیک به 5 درصدی تعلق گرفت و در مقابل نمادهای «کوثر»، «شپاس» و «ثپردیس» بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

در همین حال نمادهای «مارون» و «شپاس» بیشترین اثر منفی را بر آیفکس گذاشتند و در مقابل نماد «میدکو» با 2 و نیم واحد اثر مثبت مانع از افت این نماگر شد.

در میانه این هفته مبادلاتی شاهد دادوستد بیش از 89 هزار ورقه تسهیلات مسکن در فرابورس ایران بودیم که ارزشی افزون بر 69 میلیارد ریال را رقم زد.

این اوراق امروز در بازه قیمتی 761 تا 780 هزار ریال خریدوفروش شدند و بیشترین حجم و ارزش معاملاتی به تسه اسفندماه 95 با مبادله بیش از 29 هزار ورقه به ارزش 22 میلیارد ریال اختصاص داشت.

در پایان بیش از 2 میلیون سهم به ارزش 34 میلیارد ریال در تابلو ETF دست به دست شد که نماد صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان با دادوستد نزدیک به 2 میلیون سهم به ارزش بیش از 31 میلیارد ریال صدرنشین صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله شد.

انتهای پیام


سایر خبر های این گروه
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا