سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
مدیرکل نظارت بر بانک‌ها خبر داد

شرط عدم تعویق مجامع امسال بانک‌ها/ سود سالانه بانک‌ها صرف کفایت سرمایه می‌شود

مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری بانک مرکزی با تاکید بر ضرورت بهبود کفایت سرمایه بانک‌ها، گفت: بر این اساس بانک مرکزی بانک‌هایی که در صورت‌های مالی سالانه سود شناسایی می‌کنند را ملزم به اختصاص آن به افزایش سرمایه می‌کند.

 شرط عدم تعویق مجامع امسال بانک‌ها/ سود سالانه بانک‌ها صرف کفایت سرمایه می‌شود

عباس کمره‌ئی در خصوص روند بررسی صورت‌های مالی بانک‌ها، اظهارداشت: بانک‌ها باید براساس صورت مالی نمونه ابلاغی، صورت‌های مالی خود را تدوین و به بانک مرکزی ارائه کنند و پس از تایید آن، مجمع عمومی را برگزار کنند.

وی افزود: تاکنون چند بانک صورت‌های مالی‌شان را به بانک مرکزی ارائه کرده‌اند و پس از رسیدگی و تایید آن می‌توانند مجامع خود را برگزار کنند، اگر همه بانک‌ها این فرایند را طی کنند، امسال دیگر مجامع بانک‌ها به تعویق نمی‌افتد.

کمره‌ئی در پاسخ به این سوال که بانک مرکزی تا چه زمانی با نرخ کفایت سرمایه پایین اغلب بانک‌ها مدارا می‌کند و آیا تمهیدات ویژه‌ای برای افزایش سرمایه در نظر نمی‌گیرد، گفت: بانک‌ها مکلف به رساندن نسبت کفایت سرمایه به نسبت‌های مقرر هستند اما به هر حال افزایش سرمایه به وضعیت بازار سرمایه وضعیت سودآور بانک‌ها مرتبط است.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های اصلی بانک مرکزی بهبود نرخ کفایت سرمایه بانک‌ها است، تصریح کرد: یکی از ابزارهایی که بانک مرکزی از این به بعد به کار می‌برد، این است که اگر بانک‌ها در صورت‌های مالی خود، سود شناسایی کنند، باید این سود را صرف افزایش سرمایه کنند تا به آن نسبت کفایت سرمایه برسند.

مدیر کل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری تاکید کرد: مجامع بانک‌ها هم زمانی برگزار می‌شود که بانک مرکزی این صورت‌ها را تایید کرده باشد.

انتهای پیام


سایر خبر های این گروه
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا