سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.

کاهش نرخ سود بانکی و هدایت نقدینگی به عرصه های مولد در اولویت قرار گیرد

کارشناس اقتصادی گفت:حفظ روند کاهش تورم و ایجاد رونق اقتصادی،دو مولفه اساسی در حصول توفیقات اقتصادی محسوب می شود که با کاهش نرخ سود بانکی و هدایت نقدینگی به بخش های مُوَلِدِ تولیدی،تسهیل و تسریع خواهد شد.

کاهش نرخ سود بانکی و هدایت نقدینگی به عرصه های مولد در اولویت قرار گیرد

سیروس نعمتی،محقق و پژوهشگر اقتصادی با اشاره به شرایط خاص و ویژه حاکم بر اقتصاد کشور اظهار داشت: در طول چهار سال گذشته شاهد گشایش ها و بن بست هایی در اقتصاد ایران بودیم که به هر ترتیب تقویت گشایش ها و به تعبیری فرصت ها و دستاوردها از یکسو و کاهش ضریب انسدادها،تهدیدات و مخاطرات اقتصادی،از مولفه های ضروری به نظر می رسد که می طلبد در دولت دوازدهم با جدیت و دوام و قوام هر چه بیشتری استمرار پیدا کند.

وی افزود: آنچنان که از آمارهای رسمی دستگاههای ذیربط به ذهن متبادر می شود،نرخ تورم در سالیان اخیر کاهش یافته،اما در نقطه مقابل،رکود سنگین و عمیقی نیز بر اقتصاد کشور سایه افکند.

محقق و پژوهشگر اقتصادی گفت: بدون تردید در صورت حُصولِ رونق اقتصادی و جلوگیری از بروز رکود و تعدیل حداکثری این عارضه،اقتصاد کشور از پیشرفت قابل توجهی برخوردار می شد.

نعمتی عنوان کرد:حصول توفیق اقتصادی،مستلزم اتخاذ تصمیمات و تعریف طرح های اصولی و کارآمد  همچون حمایت از تولید داخلی،توسعه صادرات خواهد بود که قطعا با کاهش نرخ سود بانکی و هدایتِ هر چه بیشترِ نقدینگی  به سمت و سوی عرصه های مولد و تولیدی،امکان دستیابی به دستاوردهای اثربخش بیش از پیش تسریع و تسهیل خواهد شد.

محقق و پژوهشگر اقتصادی در خاتمه یادآور شد: به واقع،صرفا با اتخاذ تک سیاست های اقتصادی،نمی توان به اهداف از پیش تعیین شده در این حوزه نائل شد و کسب موفقیت اقتصادی،مستلزم مجموعه ای از اقدامات مکمل می باشد و امید است با هم اندیشی و بکار گیری عناصر زُبدِه،نُخبِه و تصمیم ساز و تصمیم گیر شاهد پیشرفت های ملموس تری در صحنه اقتصادی کشور باشیم.
 
 
انتهای پیام


سایر خبر های این گروه
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا