سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
استراتژیست ارشد موسسه بی سی ای:

طلا سرمایه گذاری مطمئنی برای پوشش تورم است نه پوشش ریسک سیاسی

سایت طلا : یک استراتژیست و تحلیلگر ارشد اقتصادی بر این باور است که طلا بهترین کالا برای حفظ ارزش دارایی و سرمایه در برابر افزایش تورم است نه حفظ ارزش دارایی و سرمایه در برابر خطرات سیاسی.

طلا سرمایه گذاری مطمئنی برای پوشش تورم است نه پوشش ریسک سیاسی

به گزارش سایت طلا به نقل از کیتکونیوز، مارکو پاپیک تحلیلگر ارشد موسسه تحقیقاتی بی سی ای در سخنانی تاکید کرد: سرمایه گذاران بین المللی باید این ایده را فراموش کنند که طلا سرمایه گذاری مطمئنی برای پوشش ریسک های سیاسی است، به نظر من طلا بهترین سرمایه گذاری برای پوشش تورم است.

بر اساس این گزارش وی در ادامه تصریح کرد: به نظر می رسد بی ثباتی سیاسی در سطح جهان به اوج خود رسیده است ولی طلا برای افزایش قیمت باید منتظر روند نرخ تورم باشد.

علی رغم افزایش تنش ها و نگرانی های سیاسی در عرصه بین المللی به خصوص آمریکا و اتحادیه اروپا، قیمت طلا طی روزهای گذشته با کاهش نسبی روبرو شده است.

این تحلیلگر برجسته اقتصادی افزود: به نظر می رسد برای حفظ ارزش دارایی و سرمایه در برابر تنش ها و ریسک های سیاسی، سرمایه گذاران بین المللی باید به دارایی های مکان امن سرمایه گذاری مثل ین ژاپن یا اوراق قرضه آمریکا روی بیاورند نه طلا. تحقیقات ما نشان می دهد که در شرایطی که تورم پایین باشد، طلا سرمایه گذاری خوبی برای حفظ ارزش دارایی و سرمایه در برابر ریسک های سیاسی نخواهد بود.

وی افزود: تجزیه و تحلیل های آماری نشان می دهد که طلا تنها زمانی لزوما با افزایش تقاضا و قیمت روبرو می شود که نرخ تورم در اقتصاد جهانی با افزایش همراه گردد. طلا بیشتر سرمایه گذاری مناسبی برای پوشش تورم است. نرخ تورم در اقتصاد جهانی باید افزایش یابد تا قیمت جهانی طلا نیز تقویت شود.

وی در ادامه گفت: برخی سرمایه گذاران بر این باورند که در صورت وقوع یک بحران مالی بزرگ دیگر در سطح جهان، ارزش دلار آمریکا به شدت سقوط خواهد کرد و طلا بهترین سرمایه گذاری خواهد بود. ولی به نظر من این سناریو جواب نخواهد داد. بعید به نظر می رسد که دلار آمریکا جایگاه مسلط خود در اقتصاد جهان را از دست بدهد. برای چنین اتفاقی شما باید شاهد تغییر کامل پارادایم حاکم بر اقتصاد جهانی باشید. اقتصاد آمریکا باید به طور کامل با فروپاشی روبرو شود.

این تحلیلگر ارشد اقتصادی تاکید کرد: به نظر من با عقب نشینی آمریکا از عرصه های جهانی و سیاست بین المللی، دنیا به سوی چند قطبی بزرگی حرکت خواهد کرد. ما شاهد درگیری ها و منازعات بیشتری در شرایط کنونی در مقایسه با دهه های گذشته هستیم.در حالی که بیشتر تمرکزها در خصوص تنش های سیاسی فعلا بر خاورمیانه معطوف است، طی 10 تا 20 سال اینده شرق آسیا کانون اتفاقات بزرگ سیاسی خواهد بود.


ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
2 3

H.g میگه :

تاریخ: 1396/03/25 ساعت 02:38
تا ١٠ دلار انس بالا ميره نميدونم چرا انس رو تا ١٥٠٠ ميبرن بالا دوستان
اين هيجانهاى كاذب باعث ضرر ميشه
انس بايد تا ١٢٥٠ بريزه اگر تونست خودش رو بالاى ١٢٥٠ نگهداره ميره براى ١٢٦٨ و ١٢٧٤
اگر نتونست تا١٢٣٠ ميريزه
بقيش رو بايد با توجه به روند بازار ديد
پرسود باشيد

6 3

Agha masoud میگه :

تاریخ: 1396/03/24 ساعت 16:25
از بزرگواران ذره بین . شوگان . مهدیار . راد . وبیریا تقاضا داریم‌ نظرات با ارزش خودشان را در مورد انس طلا وبازار داخلی دلار سکه ابشده وآتی اعلام کنند
باتشکر با ارزوی سلامتی

9 4

سامان میگه :

تاریخ: 1396/03/24 ساعت 12:12
سلام بر همه دوستان
انس اماده برای حرکت به سمت 1350 می باشد
انس در سال 2017 صعودی خواهد بود و تا 1450 رشد خواهد داشت
دلار در کف قیمتی خود قرار دارد و از تیرماه حرکت صعودی خود را اغاز خواهد کرد
در انتهای پاییز و اوایل زمستان دلار 4450 را خواهیم دید
سکه نقدی تا پایان سال 96 اهداف 1252 و 1311 را خواهد داشت
اخرین سررسید اتی در سال 96 تا 1508 خواهد رفت .....

1 2

بی طرف پاسخ می دهد :

تاریخ: 1396/03/27 ساعت 04:25
با سلام خدمت جناب سامان دوست داشتنی
سامان جان برخلاف نظر شما ( که انصافا" خیلی وقتها درست پیش بینی کردی ) نظر من برخلاف نظر شماست:
دلار در همین محدوده قیمتی باقی میماند.و چندین دلیل محکم میشود برایش متصور بود . یکی اینکه زیاد شدن درآمدهای نفتی و گازی و پتروشیمی - فروش دلار توسط بانکها برای بالابردن نقدینگی و اینکه مجامع آنها نزدیک است و نمیتوانند بیشتر از این دلارهای خریداری شده را نگه دارند و باید تبدیل به ریال کنند. و ...............
انس نیز با توجه به شرایط نرخ بهره و آمار اشتغال امریکا ریزش دارد. حتی 40-50 دلاری .
و سکه نیز با توجه به تخلیه حباب مثبت ش و رسیدن به قیمت ذاتی طلای خود جای رشد آنچنانی ندارد. قیمتهای آتی را نیز شما بهتر از من میدانی که کاملا" برنامه ریزی شده است و منطبق با بازار نیست و در یک چشم بهم زدن زیرورو میگردد.
و علیرغم این نظر دادن ها همواره احترام خاصی برایت قائلم و از اینکه کامنت گذاشتی خوشحال شدم.


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا