سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.

قیمت طلا در آستانه نشست فدرال رزرو آمریکا تغییر چندانی نداشته است

سایت طلا : قیمت طلا در بازارهای بین المللی امروز سه شنبه در آستانه برگزاری نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا با تغییر چندانی روبرو نشده است.

قیمت طلا در آستانه نشست فدرال رزرو آمریکا تغییر چندانی نداشته است

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، در حالی که سرمایه گذاران بین المللی منتظر برگزاری نشست فدرال رزرو و اعلام نتایج نهایی این نشست هستند، قیمت طلا در آغاز مبادلات امروز سه شنبه نسبت به روز گذشته تغییر چندانی نداشته است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز به 1266 دلار رسیده است که نسبت به دوشنبه تغییر محسوسی نداشت. به نظر می رسد فدرال رزرو آمریکا در نشست دو روزه خود نرخ بهره را افزایش خواهد داد و متن بیانیه این نشست تاثیر زیادی بر وضعیت نرخ بهره و سیاست های پولی آمریکا تا پایان امسال خواهد داشت.

قیمت هر اونس پالادیوم نیز با 0.1 درصد افزایش به بیش از 896 دلار رسید که این بالاترین رکورد در 16 سال اخیر به شمار می رود. در حالی که پیش بینی می شود فدرال رزرو در این نشست نرخ بهره را 0.25 درصد افزایش دهد، ارزیابی مقام های بانک مرکزی آمریکا از اوضاع رشد اقتصادی می تواند تاثیر زیادی بر گمانه زنی های مربوط به افزایش احتمالی نرخ بهره تا پایان امسال داشته باشد.

افزایش نرخ بهره معمولا موجب تقویت ارزش دلار شده و این مساله به ضرر قیمت طلا خواهد بود. نتایج بررسی و تحقیق فدرال رزرو نیویورک نشان می دهد که انتظارات تورمی در آمریکا طی ماه گذشته کاهش یافته و به پایین ترین سطح از اوایل 2016 میلادی رسیده است.

نگرانی های سیاسی در بریتانیا و شکست محافظه کاران در انتخابات پارلمانی موجب شده است تا تقاضای مکان امن سرمایه گذاری برای طلا در بازارهای اروپایی افزایش یابد.

پیش بینی می شود وزرای دارایی منطقه یورو و مقام های ارشد صندوق بین المللی پول روز پنجشنبه به توافق نهایی برای حل و فصل بحران بدهی یونان دست یابند.

بسیاری از تاجران و سرمایه گذاران در بازارهای مالی چین بر این باورند که اگر فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را افزایش دهد، بانک مرکزی چین هم نرخ بهره کوتاه مدت را افزایش خواهد داد.

شاخص سهام در بازارهای آسیایی نیز در آغاز مبادلات امروز با افزایش نسبی روبرو شده است. به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی آلمان؛ بریتانیا و آمریکا طی ساعات آینده تاثیر زیادی بر قیمت جهانی طلا خواهد داشت.

تازه ترین نظرسنجی موسسه سی ام ئی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در این نشست به بیش از 98 درصد رسیده است.


ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا