سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.

تحلیل اکونومیک کالندر از عوامل موثر بر قیمت طلا در کوتاه مدت

سایت طلا : تحلیلگران اقتصادی اکونومیک کالندر بر این باورند که قیمت جهانی طلا طی روزهای آینده با کاهش شدیدی روبرو نخواهد شد مگر اینکه فدرال رزرو آمریکا سیاست های سختگیرانه شدیدی را اتخاذ کند.

تحلیل اکونومیک کالندر از عوامل موثر بر قیمت طلا در کوتاه مدت

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی اکونومیک کالندر ، کارشناسان اقتصادی معتقدند که قیمت جهانی طلا در روزهای آینده تحت تاثیر نشست فدرال رزرو آمریکا قرار خواهد داشت و انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا و منطقه یورو نیز عامل مهمی برای نوسان قیمت طلا خواهد بود.

بر اساس این گزارش تحلیلگران اقتصادی پیش بینی می کنند که قیمت طلا در روزهای آینده با کاهش چشمگیری روبرو نخواهد شد مگر اینکه فدرال رزرو آمریکا سیاست های پولی سختگیرانه تری را اتخاذ کند.

پس از آنکه قیمت جهانی طلا در روزهای گذشته با افزایش روبرو شد و تا سطح 1290 دلار در هر اونس بالا رفت، بار دیگر تحت تاثیر افزایش ارزش دلار با کاهش همراه شد و تا 1270 دلار کاهش یافته است.

به نظر می رسد روند نوسانات ارزش دلار و بیانیه نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا می تواند تاثیر مهمی بر قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی داشته باشد. اظهارات جانت یلن رئیس فدرال رزرو در پایان نشست چهارشنبه نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا و ارزش دلار خواهد داشت.

گمانه زنی ها نشان می دهد که فدرال رزرو نرخ بهره را در نشست این هفته افزایش خواهد داد ولی لحن بیانیه این نشست تاثیر زیادی بر گمانه زنی های مربوط به نرخ بهره آمریکا در نشست های آتی خواهد داشت.

برخی تحلیلگران بر این باورند که فدرال رزرو امسال 3 بار نرخ بهره را افزایش می دهد. اگر فدرال رزرو در نشست چهارشنبه نرخ بهره را افزایش دهد این احتمال هست که ارزش دلار با افزایش و قیمت طلا با کاهش روبرو شود.

آمارهای مهم اقتصادی آمریکا و منطقه یورو نیز طی روزهای آینده منتشر می شود. نشست بانک های مرکزی ژاپن، انگلیس و سوییس نیز تا پایان هفته جاری برگزار خواهد شد و سیاست های پولی و نرخ بهره جدید این کشورها نیز اعلام می شود.

به نظر می رسد روند نوسانات ارزش دلار آمریکا طی روزهای آینده و وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه به خصوص هند و چین تاثیر زیادی بر مسیر قیمت جهانی طلا خواهد داشت. نگرانی های سیاسی بین المللی به خصوص اوضاع آمریکا و در پیش بودن مذاکرات برگزیت نیز می تواند عامل مهمی برای نوسانات قیمت کالاهای راهبردی در بازارهای بین المللی باشد.

سایت طلا خبرهای پیشبینی را به درخواست کاربران قرار داده و خود هیچ گونه اعتقادی به پیشبینی قیمت ها ندارد.

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
2 0

casra میگه :

تاریخ: 1396/03/23 ساعت 17:28
قیمت دروغی ،،بخصوص آتی،،،،خدا سرمایه هامون حفظ کنه وگرنه کمتر کسی تو این دوماه اخیر سود کرده،،،همه درجا یا ضرر بوده،،،

0 0

Agha masoud پاسخ می دهد :

تاریخ: 1396/03/24 ساعت 16:17
قیمت های دروغین چهار سال دیگر ادامه دارد مگر اینکه برجام پاره بشه قیمت های‌ آتی را بورس کالا تعین می کند

1 1

casra میگه :

تاریخ: 1396/03/23 ساعت 17:26
سلام ،،فقط با این قیمتهای دست ساز و بی حساب کتاب خدا به داد افرادی برسه که سرمایه شون را گذاشتن تو بازار طلا،،،مثل ما ،،،وجدانن قبول دارید تو این دو ماه گذشته فقط سرمایه مون یا درجا زده یا کمتر نیز شده...الان چند وفت سکه رو 1200؟؟؟آبشده 493 تا 501؟؟آتی که نگو فقط ویرانگر هست..پشت پرده وجود دارد،،،خدا کنه واقعا دلار برسه به 3000تومان ولی چه اتفاقی افتاده دور 3720 میگرده؟؟؟

6 2

ارژی میگه :

تاریخ: 1396/03/23 ساعت 12:46
سلام
با توجه به لمس قیمت 1295.5 در هفته گذشته و روش حرکت اخیر اونس.
در آینده نزدیک شاهد رشد قیمت طلا تا نزدیکی قیمت 1400 خواهیم بود.
این تحلیل فقط در صورتی نقض خواهد شد که اونس قیمت 1214 دلاری را لمس کند.
احتمال اینکه امروز و فردا اونس تا قیمت 1259 و سپس 1255 نزول کند بالاست.


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا