سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.

دقت آماری و ذهن محاسباتی هاشمی قابل تحسین بود

مشاور اقتصادی و رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی رحلت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را به رهبر انقلاب و خانواده ایشان تسلیت گفت.

دقت آماری و ذهن محاسباتی هاشمی قابل تحسین بود

متن تسلیت مسعود نیلی، مشاور رئیس جمهور در امور اقتصادی و رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه­ ریزی به این شرح است:

 بسمه تعالی

انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت ناگهانی و جانگداز شخصیت بزرگ و کم نظیر، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی، برای اینجانب نیز مانند همۀ دلسوزان و علاقمندان به بهروزی و پیشرفت کشور، موجب تاثر عمیق شد. اگر کسی بخواهد در مورد آیت الله هاشمی رفسنجانی حق مطلب را ادا کرده و بدون هیچگونه اغراقی تنها عناوین ویژگی­ های ایشان را ذکر کند، به فهرست بلندی می­رسد که نه تنها هر یک از اجزای آن برای آنکه فردی را به یک شخصیت ماندگار تاریخی تبدیل نماید کفایت می­کند، بلکه این مجموعۀ وزین و منحصر به فرد صفات است که از ایشان چهره ­ای ممتاز و تکرار نشدنی می­سازد.

در این مجالِ عمدتاً عاطفی که امکان تمرکز کامل برای ادای حق مطلب وجود ندارد، شاید بتوان تنها به ذکر چند نمونه اکتفا کرد. اول، کسانی که با ایشان در حوزه ­های مدیریتی و کارشناسی آشنایی داشته­ اند، به ویژه کارشناسان و مدیرانی که در معرض سوالات دقیق ایشان قرار گرفته ­اند مطمئناً هوش و دقت آماری و ذهن محاسباتی ایشان را تحسین می­کنند. نکتۀ جالب آن است که این ذهن فعال و دقیق، با گذر زمان و رسیدن به سنین بالا هم دچار آسیب نشد و تا آخر همچنان از پرسش­ها، نشانه ­های هوش و استعداد سرشار نمایان بود.

دوم، آیت الله هاشمی در تمام ایام حیات موثرِ خود، به اقتضای شرایط و ضرورت­ های محیط پیرامونی، همواره در زمان تقسیم کارها، سخت­ ترین امور را داوطلبانه برای خود انتخاب می­کرد. کشور ما در تاریخ طولانی و پربار خود، شخصیت­ های بسیاری را تجربه کرده که برای تعالی کشور فداکاری­ های زیاد داشته ­اند. کم نبوده ­اند کسانی که جان خود را بر سر این راه گذاشته­ اند و شمار آنانی که از سرمایه مادی خود گذشته­ اند بسیار است. اما اینکه یک شخصیت سیاسی برای پیشرفت کشور، مهمترین سرمایه یعنی سرمایه سیاسی و محبوبیت خود را به میدان آورده و آن را هزینه کند شاید بی­ نظیر باشد. آن زمان که لازم بود و تنها راه توسعه کشور برخورداری از چنین ویژگی بود ایشان چنین کرد.

سومین ویژگی بارز شخصیتی و فکری آیت الله هاشمی رفسنجانی را می­توان اعتقاد، جدیت و اهتمام ایشان بر ایفای نقش مردم در اداره امور دانست. ویژگی که هرچه زمان گذشت بارزتر و نمایان­ تر شد.

اینجانب ضمن عرض تسلیت ارتحال این مرد بزرگ به خانوادۀ محترم ایشان، مقام معظم رهبری و مردم شریف ایران، از خداوند متعال برای ایشان رحمت و غفران الهی و برای بستگان و مردم عزیز، صبر و اجر آرزومندم.


سایر خبر های این گروه
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا