سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.

قیمت طلا تحت تاثیر کاهش ارزش دلار به بالاترین سطح در یک ماه اخیر رسید

سایت طلا : قیمت جهانی طلا در آغاز مبادلات امروز پنجشنبه تحت تاثیر کاهش ارزش دلار آمریکا قرار گرفت و با افزایش نسبی روبرو شده است.

قیمت طلا تحت تاثیر کاهش ارزش دلار به بالاترین سطح در یک ماه اخیر رسید

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه خبری رویترز، در حالی که ارزش دلار آمریکا از بالاترین سطح خود در 14 سال اخیر فاصله گرفته است، قیمت طلا با افزایش همراه شده و به بالاترین حد در یک ماه گذشته رسیده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا در بازارهای بین المللی امروز با 0.4 درصد افزایش به بیش از 1172 دلار رسیده است که این بالاترین رقم از 9 دسامبر به شمار می رود.

شاخص ارزش دلار آمریکا نیز با 0.5 درصد کاهش به کمتر از 102.17 واحد رسیده است. متن مذاکرات نشست دسامبر فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد که تقریبا همه سیاستگذاران پولی آمریکا تصور می کنند که اقتصاد این کشور طی ماه های آینده با افزایش رشد روبرو خواهد شد که علت اصلی آن اجرای سیاست های محرک مالی از سوی دولت ترامپ خواهد بود.

اجرای سیاست های ترامپ احتمالا موجب افزایش نرخ تورم خواهد شد و در نهایت فدرال رزرو را مجبور خواهد کرد تا نرخ بهره را بار دیگر افزایش دهد. فدرال رزرو آمریکا در نشست دسامبر برای نخستین بار در سال 2016 میلادی نرخ بهره را 0.25 درصد افزایش داده است.

تازه ترین آمارهای اقتصادی نشان می دهد که فعالیت های تجاری در منطقه یورو در سال 2016 میلادی به بالاترین سطح در 5 سال و نیم اخیر رسیده است.

فعالیت های صنعتی ژاپن نیز طی ماه دسامبر با افزایش نسبی روبرو شده است. تازه ترین آمارهای رسمی ترکیه نیز نشان می دهد که واردات طلای این کشور طی ماه دسامبر به بیش از 36.7 تن رسیده است، این رقم در مدت مشابه سال قبل از آن به کمتر از 4.65 تن رسیده بود.

این بالاترین سطح واردات طلای ترکیه در 2 سال اخیر به شمار می رود. میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز بدون تغییر روبرو شده و به کمتر از 813 تن رسیده است. ذخایر طلای این صندوق از زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 14 درصد کاهش داشته است.

به نظر می رسد قیمت جهانی طلا در شرایط کنونی تحت تاثیر انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و کشورهای آسیایی قرار خواهد داشت.

وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی نیز تاثیر مهمی بر روند نوسانات قیمت طلا خواهد داشت.

برچسب ها :

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا