سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.

توصیه‌هایی برای سرمایه‌گذاری در سال ۹۳

حسین عبده تبریزی کارشناس اقتصادی با اشاره به اینکه دولت روحانی بازار سرمایه کشور را از سردرگمی خارج کرده است، توصیه هایی را به مردم برای نحوه سرمایه گذاری در سال ۹۳ ارایه کرد.

ایسنا


حسین عبده تبریزی عصر جمعه در برنامه پایش با بیان اینکه در چهار سال اخیر مردم دچار سردرگمی در بازار سرمایه‌گذاری شده بودند، گفت: با روی کار آمدن دولت جدید، تا حدقابل توجهی از سردرگمی‌ها در بازار سرمایه کاسته و آرامش خوبی در این زمینه ایجاد شده است.

این کارشناس مسایل اقتصادی در توصیه به افرادی که قصد دارند در سال 93 اقدام به سرمایه‌گذاری در زمینه‌های مختلف کنند، گفت: فقط به کسانی توصیه می کنیم وارد بازار سرمایه گذاری شوند که پول و پس انداز هایی با مبالغ قابل توجه دارند.

وی افزود: به کسانی که قصد دارند خودرو یا واحد مسکونی خود را برای سرمایه گذاری بفروشند، توصیه می کنیم از این کار خودداری کنند و اگر مبالغی کوچکی در اختیار دارند، بهترین روش سرمایه گذاری آن، سپرده‌گذاری در بانک‌ها است.

عبده تبریزی درباره فرصت‌های سرمایه گذاری و روش‌های منطقی حفاظت از سرمایه در سال 93، گفت: در بازار سرمایه از سال 91 روندی تند را داشته ایم که منطقی بوده است و دلار از یکهزار تومان به سه هزار تومان رسید، ولی با حضور دولت جدید بازار ارز ثابت شد.

وی درباره بازار بورس نیز اظهار کرد: از شهریور سال جاری شاخص تعدیل بورس و اوراق بهادار افزایش نیافته است، بنابراین به مردم عادی توصیه می کنیم که تک سهم نخرند و برای سرمایه گذاری در بورس به دنبال صندوق‌ها و بیمه های پس اندازی باشند.

این کارشناس اقتصادی درباره نقش واقعی اقتصاد نیز گفت: امیدواریم بخش صادرات غیر نفتی با سرعت کسری بودجه را مرتفع کند.

عبده تبریزی درباره بازار ارز نیز اظهار کرد: دولت جدید بازار ارز را کنترل کرد و امروز دیگر ارز موضوع سرمایه گذاری مردم نیست و بدترین جایی که پول برای سرمایه گذاری قرار می گیرد ارز وسکه است، چون پول و سرمایه‌ای را برای کشور خلق نمی‌کند و تاثیری در اقتصاد ملی ندارد.

وی درباره اجرای فاز دوم هدفمندی نیز گفت: مشکل هدفمندی تک نرخی شدن ارز و قیمت بنزین است، چراکه قیمت بنزین تا سال 89 تنها 17.5 درصد فوب بندرعباس بود و اگر قیمت ها 10 برابر هم شود تازه 50 درصد قیمت فوب بندرعباس می شود.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: کار دولت در طراحی ارز و حامل های انرژی مشکل خواهد بود چراکه دولت نمی خواهد ارز افزایش پیدا کند.

عبده تبریزی همچنین درباره بازار طلا نیز گفت: سال گذشته کسانی که در بازار طلا سرمایه گذاری کردند 30 درصد زیان دیدند و پیش بینی ها نشان از آن دارد که سال آینده قیمت طلا افزایش نخواهد یافت، بنابراین توصیه می شود که در این بازار سرمایه‌گذاری نشود.

وی درباره بازار مسکن نیز گفت: مقدار پروانه های ساختمانی که در کشور صادرشده یک سوم آن در تهران بوده است و مقدار زیادی مسکن ساخته شده است که ممکن است با سرعت به فروش نرود و کسانی که فکر قیمت بالا هستند، بدانند که رشد قیمت بالا را تجربه نخواهند کرد.

این کارشناس اقتصادی همچنین اضافه کرد: البته این موضوع در مسکن های پایین که سهم زمین کم است، صادق است ولی در مسکن های گران قیمت این چنین نیست و مسکن در سال آینده رکود عمیقی دارد.

دولت ناگزیر به افزایش میزان تسهیلات خرید مسکن است

عبده تبریزی نرخ تسهیلات مسکن را با توجه به شرایط کنونی کافی ندانست و گفت: دولت ناگزیر به افزایش میزان تسهیلات بانکی خرید مسکن است و باید این کار را انجام دهد.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: در سال آینده نیاز به مسکن همچنان وجود خواهد داشت و اگر نرخ رشد جمعیت در کشور کاهش یافته است اما نرخ رشد خانوارها هنوز وجود دارد و به همین دلیل بازار تقاضای مسکن را در سال آینده خواهیم داشت.

روند صعودی شاخص های بورس دائمی نیست

این کارشناس مسایل اقتصادی درباره وضعیت بازار بورس در کشور هم گفت: در ماه های گذشته شاهد صعود یکنواخت شاخص های بازار بورس در کشور بودیم و کسانی که تصور می کردند این روند صعودی بی وقفه ادامه خواهد یافت، دچار اشتباه شده بودند.

وی به افرادی که در بازار بورس فعالیت می کنند و مدتی است با کاهش ارزش شاخص ها در بازار بورس مواجه شده‌اند، توصیه کرد که فعلا صبر کنند و از هرگونه تصمیم عجولانه در زمینه خرید و فروش سهام در شرایط کنونی بازار بورس خودداری کنند.
نظرات
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
0 0

امـیر میگه :

تاریخ: 1392/12/25 ساعت 12:25
من چند تا سوال از دوستان و کارشناسان دارم ممنون میشم یکی بیاد جواب بده:
1- بازار جذاب مسکن که افزایشی نخواهد داشت و دچار رکود میشه و این مطمئنا یعنی خیلیا از این بازار میرن بیرون و عامل بیکار شدن خواهد شد
2- بازار ارز هم که سود و یا افزایش نخواهد داشت و مجددا یه بازار جذاب و سود ده داخلی دچار رکود و تعلیق خواهد شد و این هم یعنی یه عده از این بازار قطع امید میکنن و میرن بیرون و بیکار میشن
3- بازار طلا هم مثل دو بازار قبلی که گفتم از جذابیت و سود دهی خارج خواهد شد و این هم باعث بیکاری یه عده خواهد شد
4- بازار خودرو هم ظاهرا مثل سه بازار قبلی که گفتم خواهد شد و در نهایت افزایش بیکار
5- بازار بورس هم که مثل 4 بازار قبلی که اسم بردم خواهد شد.
6- سپرده بانکی سود خواهد داشت !
خب یا من حرفای این استاد دانشگاه و کارشناس اقتصادی جناب آقای حسین عبده تبریزی رو متوجه نمیشم که این استباطهای اشتباه رو انجام دادم یا لطفا یکی بیاد جواب بده ما هم در جریان قرار بگیریم توجیه بشیم !!

0 0

ahmad میگه :

تاریخ: 1392/12/25 ساعت 07:51
من تازه سکه گرفتم ارزون میشه ؟

0 0

زر میگه :

تاریخ: 1392/12/25 ساعت 00:11
سلام
طلا اگ طلا بشه سود سپرده 25درصد روز شمار چند ماه را چند برار میدهد بهترین کار نوسان گیری است
عزیزان منتظر 18 مارس 29 اسفند باشید اگ خانوم یلن محرک پولی را کاهش داد انس تا حدود زیادی ریزش خواهد کرد ک این همان اصلاحیه انس هست ک بعد از مدت کوتاهی دوباره افزایشی میشود وو از طرف دیگر بعد از تعطیلات نوروزی این دلار است ک خود را با افزایش. رنگینتر خواهد کرد بیخود نیست ک بانک ها سپرده سه ماه با 25 در صد سود. روز شمار پرداخت میکنند

0 0

اکونومیست ماکو میگه :

تاریخ: 1392/12/24 ساعت 23:54
قابل توجه آنالیز و دوستان صعودی انس...
بازار ارز و طلا و مسکن تو این 2 سال اخیر تا می تونستن خودشون رو بالا کشیدن...این رکود در بازار های ذکر شده هم موید همین مطلبه...
اگر مذاکرات به خوبی ادامه پیدا کنه...مدیریت اقتصادی کشور هم به دست اهلش سپرده بشه ... برنامه هدفمندی خوب اجرا بشه...بهترین سرمایه گزاری روی تولید است...بهتر از بانک ها...کشور ما رو تو این 4 سال اخیر به یه کشور وارداتی تبدیل کردن که نتیجه اش مصرفی شدن کشور و از بین رفتن پایه های تولید در کشور بود و ثروتمند تر شدن کشورهای چون چین...

0 0

امـیر پاسخ می دهد :

تاریخ: 1392/12/25 ساعت 12:28
منظورتون افزایش تولید با دستمزدهای نجومیه و کار بدون کیفیت و کمیت کارگران ایرانی خواهد بود دیگه ؟!!
منتظر رکود تولید با افزایش دستمزد کارگر در آینده ی نزدیک باشید

0 0

علی طلا1 میگه :

تاریخ: 1392/12/24 ساعت 23:17
خبری از بچه ها سکه و دلار نیست بهترین زمان برای فروش سکه و طلا الان هست باز گفتم قبلا گفتم سکه بالاتر از این نخواهد رفت چون تقاضا در بازار طلا کم شده و کسی نظر از بازاری ها بع افزایش نداره با چند تا بالا پایین میتونید ضرر هاتونو اگر عاقل باشید جبران کنید کسایی هم که از سکه 1500 صحبت میکنند فقظ فقظ در صورت صعود انس تا 1800 وجود داره که کاملا در سال 2014 حداقل منتفیست

0 0

منوچهر میگه :

تاریخ: 1392/12/24 ساعت 15:51
کسانی که 3 ماه قبل خرید داشتن ،الان زمان فروش فرارسیده،سکان دلار در دستان توانمند ماست

0 0

tata میگه :

تاریخ: 1392/12/24 ساعت 15:44
اخرش نفرمودن کجا سرمایه گذاری کنیم

0 0

حسن پاسخ می دهد :

تاریخ: 1392/12/24 ساعت 19:23
از اول گفتن سپرده های بانکی

0 0

tata میگه :

تاریخ: 1392/12/24 ساعت 15:40
چطوره کلا همه بزارن بانک پولشونو و بعضی ها بیان تسهیلات میلیاردی بگیرن و در برن ، مردم هم از اینی که هستن بیچاره تر بشن . توصیه های این اقا به درد خودش هم نمی خوره

0 0

پدر اقتصاد میگه :

تاریخ: 1392/12/24 ساعت 15:38
این کارشناس احتمالا مسکن خریده و رو دستش بدجوری باد کرده.مرد حسابی پاشو یک سر برو بنگاه محلتون ببین یک نفر میاد داخلشون حالشون رو بپرسه یا نه.

0 0

پدر اقتصاد میگه :

تاریخ: 1392/12/24 ساعت 15:36
فعلا که بهترین مورد برای سرمایه گذاری سپرده بانکی 23 درصد هستش.بازار های مسکن و طلا اصلا شرایط خوبی ندارند و جو منفی سنگینی روی این دو تا بازار هستش.مخصوصا مسکن.

0 0

کار دوست میگه :

تاریخ: 1392/12/24 ساعت 15:34
بهترین سرمایه گذاری در سال 93 فقط و فقط سپرده بانکی هستش.

0 0

نيما میگه :

تاریخ: 1392/12/24 ساعت 15:25
تحليل بسيار واقع بينانه اي بود

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا