سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.

پيش بيني ها از روند قيمت جهاني طلا در هفته جاري

سايت طلا: پيش بيني تحليلگران اقتصادي کيتکو و بلومبرگ از روند قيمت جهاني طلا در هفته جاري متفاوت مي باشد.

سایت طلابه گزارش سایت طلا به نقل از کیتکو، انتشار نرخ بیکاری آمریکا در روز گذشته که کمتر از حد انتظار کارشناسان اقتصادی بود قیمت جهانی طلا را روز گذشته افزایش داد.

بر اساس این گزارش، قیمت جهانی طلا برای تحویل در ماه ژوئن روز گذشته افزایش یافت و به 1579دلار و 90 سنت رسید.

این گزارش می افزاید، در نظرسنجی این هفته از 34 کارشناس سایت کیتکو ، 29 نفر شرکت نموده اند که در این میان 19 نفر به افزایش، 6 نفر به کاهش و 4 نفر به عدم تغییر بهای جهانی طلا در هفته جاری رای داده اند.

این در حالی است که در نظرسنجی کارشناسان بلومبرگ 12 نفر به افزایش ، 12 نفر به کاهش و 3 نفر به عدم تغییر قیمت جهانی طلا در هفته جاری رای داده اند.

بر این اساس، افزایش ارزش دلار، رشد شاخص های سهام و کاهش میزان خرید طلا فشارهای کاهشی زیادی بر قیمت جهانی این فلز گرانبها در هفته های اخیر وارد کرده است.

روز گذشته وزارت کار آمریکا اعلام کرد فقط 88 هزار فرصت شغلی در ماه مارس ایجاد شده است که این رقم پایین ترین میزان طی 10 ماه اخیر به شمار می رود.

قیمت جهانی طلا که روز گذشته در آستانه انتشار نرخ بیکاری آمریکا ثابت باقی مانده بود بلافاصله پس از انتشار میزان نرخ بیکاری، بیشترین افزایش خود طی چند هفته اخیر را تجربه کرد.

" افشین نبوی" رئیس بخش تجارت موسسه MKS در سوئیس اظهار داشت: به دنبال کاهش قیمت جهانی طلا از 1555دلار به 1540 دلار نگرانی سرمایه گذاران از ادامه روند نزولی بهای این فلز گرانبها دوچندان شد.

نبوی در ادامه افزود: به احتمال زیاد قیمت جهانی طلا در صورت عبور از سطح مقاومتی 1580 دلار به 1600دلار افزایش خواهد یافت .

کارشناسان اقتصادی اعلام کردند انتشار نرخ تورم چین و میزان صادرات این کشور در روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری توجه سرمایه گذاران بازارهای مالی را به خود معطوف کرده است.

این کارشناسان همچنین اعلام کردند انتشار بیانیه ماه مارس بانک مرکزی آمریکا نیز بر قیمت جهانی طلا در هفته جاری بی تاثیر نخواهد بود.

"چارلز نداس" کارشناس ارشد بازارهای مالی نیز تصریح کرد: اجرای سیاستهای انبساطی پولی از سوی بانک های مرکزی اروپا و ژاپن در هفته جاری تاثیر بسزایی روی قیمت جهانی طلا خواهند گذاشت./الف


سایت طلا خبرهای پیشبینی را به درخواست کاربران قرار داده و خود هیچ گونه اعتقادی به پیشبینی قیمت ها ندارد.

سایر خبر های این گروه
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
0 0

ایرانی میگه :

تاریخ: 1392/01/24 ساعت 21:35
فعلا که طلا 110 دلار در هر انس سقوط کرده

0 0

جاوید میگه :

تاریخ: 1392/01/17 ساعت 14:52
با سلام.وقتی اخر هفته انس بالا بسته میشه یعنی هفته اینده 90 درصد صعودیه.


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا